STS
Kikis
fot. Riot Games

Fnatic Academy z awansem do Promotion Tournament!

Wczoraj wieczorem zakończył się drugi pojedynek eliminacyjny fazy pucharowej EU Challenger Series 2017 Spring Split, w którym zobaczyliśmy m.in. naszego rodaka – Mateusza „Kikisa” Szkudlarka. Walka toczyła się o kwalifikację do Promotion Tournament. Ekipa Polaka po pięciu niesamowicie emocjonujących rozgrywkach zdołała pokonać Paris Saint-Germain i zająć miejsce obok Misfits Academy w turnieju barażowym do letniej odsłony […]

Wczoraj wieczorem zakończył się drugi pojedynek eliminacyjny fazy pucharowej EU Challenger Series 2017 Spring Split, w którym zobaczyliśmy m.in. naszego rodaka – Mateusza „Kikisa” Szkudlarka. Walka toczyła się o kwalifikację do Promotion Tournament. Ekipa Polaka po pięciu niesamowicie emocjonujących rozgrywkach zdołała pokonać Paris Saint-Germain i zająć miejsce obok Misfits Academy w turnieju barażowym do letniej odsłony europejskiego League of Legends Championship Series.

Niedziela, 26 marca
16:00 Fnatic Academy 3:2 Paris Saint-Germain BO5

Pierwsza potyczka padła łupem Paris Saint-Germain, które po niemalże 50 minutach zaciętej walki zdołało zabić trzech zawodników Fnatic Academy i dokończyć swego dzieła. Po przerwie Kikis wyciągnął asa z rękawa i wybrał Akali na górną alejkę. Jak się później okazało jego formacja bez większych problemów doprowadziła do wyrównania w serii.

Następnie zawodnicy zaserwowali nam długi dreszczowiec. PSG niejednokrotnie pukało już do bram bazy akademii Fnatic, lecz ostatecznie to podopieczni Kubza zdołali zabić Nashora i wyjść na prowadzenie. Później oglądaliśmy kompletnie zagubione Fnatic Academy, które zostało doszczętnie rozbite w zaledwie 26 minut.

W decydującej rozgrywce Paris Saint-Germain miało potężną przewagę w zabójstwach, lecz wspaniałe makro ze strony FNA pozwalało im na utrzymywanie wyrównanej sytuacji w złocie. Zabranie Barona przez Kikisa i spółkę pomogło im przycisnąć PSG do muru i, co najważniejsze, zakwalifikować się do Promotion Tournament.

Dzięki zwycięstwu Fnatic Academy otrzymało szansę na awans do letniego splitu LCS EU 2017. Oprócz zespołu Polaka w stawce znaleźli się również zawodnicy Misfits Academy, a także Origen oraz Giants Gaming.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
D.Va

Wielki finał Overwatch Carbon Series dla Immortals

Trwające ponad miesiąc zmagania w online'owych zawodach Overwatch Carbon Series dla Immortals dobiegły końca. Tytuł mistrzowski zdobyła ekipa Immortal...