STS
fot. North

North założyło akademię. W składzie między innymi glace

Mimo że FC Kopenhaga działa w e-sporcie zaledwie od kilku miesięcy, zdążyła udowodnić już, że nie traktuje przygody z elektroniczną rozgrywką jako coś chwilowego. Tym razem duński klub piłkarski oficjalnie ogłosił narodziny North Academy.

W składzie drużyny znalazło się miejsce dla kilku graczy, którzy zdążyli już zaznaczyć na scenie CS-a swoją obecność. Nicolai „glace” Jensen jeszcze do niedawna reprezentował barwy Rogue, zaś Daniel „mertz” Mertz ma na swoim koncie m.in. grę w Copenhagen Wolves. Z kolei stanowisko trenera powierzono znanemu z czasów Counter-Strike’a 1.6 Alexandrowi „ave” Holdtowi.

Częścią naszej wizji North oraz przyszłości e-sportu jest uczynienie możliwości rozwoju młodych talentów bardziej profesjonalnym – stwierdził w oświadczeniu CGO organizacji, Jacob Toft-Andersen. – Dlatego też postanowiliśmy stworzyć North Academy, gdzie będziemy chcieli zamienić zawodników z potencjałem w przyszłe gwiazdy, zaś w szerszej perspektywie osiągać także dobre wyniki. Jestem niesamowicie zadowolony z faktu, że udało nam się zakontraktować ten skład i sądzę, że uzyskaliśmy odpowiedni balans jeśli chodzi o doświadczenie oraz czysty talent. Jestem przekonany, że tylko kwestią czasu jest, aż North Academy wejdzie do top 5 drużyn w Danii.

Skład North Academy prezentuje się następująco:

  • Frederik „LOMME” Nielsen
  • Daniel „mertz” Mertz
  • Nicolai „glace” Jensen
  • Nicklas „gade” Gade
  • Frederik „acoR” Gyldstrand
  • Alexander „ave” Holdt – trener

Wszyscy gracze podpisali z North trzyletnie umowy. Ich debiut w nowych barwach nastąpi już 13 kwietnia podczas eliminacji do Copenhagen Games 2017. Duńczycy trafili tam do jednej grupy z takimi zespołami, jak Red Reserve, Just.MSI oraz BERIH.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Żeński turniej CS:GO podczas DreamHack Summer 2017

Żeńska scena Counter-Strike: Global Offensive wcale nie jest w tak złej formie, jak mogłoby się wydawać. Kobiece drużyny będą miały okazję do rywaliza...