Spartak

Spartak otwiera się na e-sport

Wielosekcyjny klub sportowy Spartak Moskwa ogłosił, iż otwiera się na e-sport. Efektem tego przedsięwzięcia ma być zakontraktowanie drużyn Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 oraz League of Legends.

Według portalu championat.com, Spartak zorganizuje konferencję prasową na Otkrytije Arienie, stadionie wielozadaniowym znajdującym się w Moskwie i znanym głównie z występów jednego z najlepszych zespołów piłkarskich – FC Spartak Moskwa. Na spotkaniu z dziennikarzami klub ma ujawnić więcej informacji na temat swoich planów.

Historia międzynarodowego związku sportu i fitnessu – Spartak – sięga 1921 roku. Dziś klub ma sekcje hokeja, koszykówki, piłki nożnej i wiele innych dyscyplin sportowych. Anna Alyoshina – prezydent związku Spartak – wypowiedziała się na temat poszerzenia horyzontów zrzeszenia następującymi słowami:

Miło jest nam ogłosić, iż nowa dziedzina sportu dołączy do rodziny Spartaka. Jesteśmy pewni, że e-sportowcy wpasują się w czerwono-białe barwy Spartaka oraz docenią jego historię i zwycięskie tradycje.

Jak wynika z oficjalnego Twittera Spartak Esports, więcej konkretów na temat wejścia w sporty elektroniczne poznamy już jutro.

 

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

E-sport jedną z dyscyplin Igrzysk Azjatyckich 2018

Doczekaliśmy się pierwszego wielkiego kroku w kierunku włączenia e-sportu do Igrzysk Olimpijskich. AliSports, jeden z odłamów firmy z branży e-commerc...