fot. DreamHack

Ekipa oskarisha pokonana, BIG wygrywa ESL Meisterschaft

Oskar „oskarish” Stenborowski miał okazję na zdobycie jednego ze swoich ostatnich trofeów w barwach ALTERNATE aTTaX. Niestety dla Polaka nie udało się, gdyż jego ekipa w wielkim finale letniego ESL Meisterschaft musiała uznać wyższość BIG.

Do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzebne były aż trzy wyrównane mapy. Mimo że to właśnie BIG uchodzi obecnie za najlepszą niemiecką formację, ALTERNATE przystąpiło do tego pojedynku bez kompleksów, co dało wymierne efekty. Po przegranym pechowo 12:16 Cache’u zespół oskarisha odegrał się na Trainie, zwyciężając 16:13. Losy mistrzostwa rozstrzygnąć się miały na Cobblestonie, gdzie było krok od dogrywki. Ostatecznie jednak to podopieczni Alexandra „kakafu” Szymanczyka wygrali 16:14.

BIG, poza główną nagrodą w wysokości 8 tysięcy euro, zapewniło sobie także grę w zamkniętych eliminacjach do ESL One Cologne 2017. Z kolei ALTERNATE aTTaX zadowolić się musiało samymi pieniędzmi, wzbogacając się o 3,7 tysiąca euro. Warto przypomnieć, że dzisiejszy występ oskarisha miał charakter czysto incydentalny – Polak, który rozstał się z organizacją kilka tygodni temu, zastępował nieobecnego dziś Stefana „stfNa” Seiera.

We wcześniejszej fazie ESL Meisterschaft w akcji oglądać mogliśmy również dwóch innych polskich graczy. Niemniej zarówno Mateusz „mantuu” Wilczewski z n0_0rg, jak i Michał „OKOLICIOUZ” Głowaty, wówczas reprezentujący DIVIZON, z rozgrywkami pożegnali się już na etapie grupowym.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Misfits eliminuje Heroic z DreamHack Tours

Kolejna niespodzianka na DreamHack ASTRO Open Tours 2017! Po dwóch meczach z zawodami żegnają się zawodnicy Heroic, którzy w starciu przegranych grupy...