STS
Ryu
fot. Riot Games

Phoenix1 wciąż bez punktów w letniej rundzie LCS NA 2017

Zakończył się drugi dzień trzeciego tygodnia letniej rundy LCS NA 2017. W nocy rozstrzygnięte zostały kolejne cztery spotkania tej kolejki, które zagwarantowały fanom północnoamerykańskiej ligi kilka godzin dobrej rozrywki. Wyniki nocnych pojedynków nie powinny jednak nikogo dziwić, gdyż każdy z faworytów wyszedł ze swojego meczu z tarczą. Na początek, o godzinie 21:00, na arenie w Los Angeles […]

Zakończył się drugi dzień trzeciego tygodnia letniej rundy LCS NA 2017. W nocy rozstrzygnięte zostały kolejne cztery spotkania tej kolejki, które zagwarantowały fanom północnoamerykańskiej ligi kilka godzin dobrej rozrywki. Wyniki nocnych pojedynków nie powinny jednak nikogo dziwić, gdyż każdy z faworytów wyszedł ze swojego meczu z tarczą.

Na początek, o godzinie 21:00, na arenie w Los Angeles w szranki stanęli reprezentanci Teamu Liquid oraz Teamu SoloMid. Goldenglue i jego koledzy z drużyny rozpoczęli pierwszą potyczkę w zaskakująco dobrym stylu. Liquid wypracowało sobie sporą przewagę w początkowej fazie gry, lecz późniejsze błędy pozycyjne oraz słabo rozgrywane walki drużynowe zaprzepaściły ich szanse na zwycięstwo. Po przerwie znów oglądaliśmy dość wyrównany start, ale to TSM znacznie lepiej radził sobie w większych starciach, co ostatecznie zaowocowało w zabicie Nashora i wykończenie rywala. Równocześnie rozgrywany był mecz Cloud9 z Immortals. Ci drudzy niezbyt dobrze zaprezentowali się w pierwszej odsłonie serii. Cloud9 z łatwością kontrolowało wszelkie ważne punkty mapy. Immortals nie było w stanie odpowiadać na rotacje ze strony ekipy Jensena i musiało pogodzić się z porażką. Niemniej jednak w dwóch kolejnych potyczkach to „Nieśmiertelni” byli górą. Obie z ostatnich gier spotkania były pełne krwawych walk, z których graczom Immortals zazwyczaj udawało się wyjść obronną ręką, co koniec końców przełożyło się na ich zwycięstwo.

Później oglądaliśmy starcie FlyQuest z Counter Logic Gaming. Po pierwszej odsłonie serii byliśmy prawie pewni, że FlyQuest nie ma najmniejszych szans na zwycięstwo. CLG zdeklasowało swoich oponentów i szybko zakończyło potyczkę. Aphromoo i spółka dyktowali warunki rywalom również w drugiej grze i w pewnym momencie prowadzili dwunastoma tysiącami sztuk złota. FlyQuest dokonało niemożliwego i wróciło do meczu, koniec końców pokonując CLG i wyrównując wynik serii. Ostatnia odsłona była dużo bardziej wyrównana od pierwszej. Obie ekipy szły łeb w łeb, lecz tym razem to CLG lepiej radziło sobie w walkach drużynowych, czego efektem był ostateczny triumf. W tym samym czasie zajmujące ostatnie miejsce w tabeli Phoenix1 podjęło Team Dignitas. Ci drudzy bez większych trudności kontrolowali mapę i nie pozwalali zawodnikom P1 na zbyt wiele. Pierwsza rozgrywka zakończyła się świetnym backdoorem ze strony Ssumdaya i LODA. Po przerwie ujrzeliśmy zupełnie odmienione Phoenix1. Zwieńczeniem ich dominującego stylu w drugiej grze był pentakill grającego Taliyah Ryu. Dignitas uległo wtedy swoim przeciwnikom w nieco ponad 25 minut. Niestety w ostatnim starciu Arrow i jego koledzy znów grali bardzo chaotycznie i wyglądali na strasznie zagubionych. Team Dignitas z łatwością dokończył dzieła i dopisał kolejne punkty na swoje konto.

Wyniki drugiego dnia trzeciej kolejki LCS NA 2017 Summer Split:

Sobota, 17 czerwca 2017
21:00 Team Liquid 0 : 2 Team SoloMid Bo3
21:00 Immortals 2 : 1 C9 Cloud9 Bo3
Niedziela, 18 czerwca 2017
00:00 FlyQuest FlyQuest 1 : 2 Counter Logic Gaming Bo3
00:00 Phoenix1 1 : 2 Team Dignitas Bo3

Dziś o 21:00 czekają nas ostatnie spotkania trzeciej kolejki LCS NA 2017 Summer Split. Dwa najciekawsze z nich będziecie mogli obejrzeć w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat północnoamerykańskiej ligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Nerchio

Nerchio i Elazer już dziś zagrają w play-offach WCS Jönköping

Rozpoczyna się czwarta, finałowa faza rozgrywek StarCraft 2 na turnieju WCS Jönköping. Tylko dwóch reprezentantów Polski zdołało w Szwecji przebić się...