Worlds
fot. Riot Games

Chiński Tencent zainwestuje 15 miliardów dolarów w e-sport

Chiński gigant rozrywki elektronicznej i właściciel Riot Games, Tencent, ujawnia ambitne plany inwestycji w e-sport. W ciągu najbliższych pięciu lat na ten cel ma zostać wydane niecałe 15 miliardów dolarów. Pieniądze te będą przeznaczone na wzmocnienie lokalnej sceny, w tym stworzenie nowych lig i turniejów, ośrodków treningowych czy wzmocnienie stowarzyszeń. W tych działaniach Tencent ma bezpośrednio współpracować także z chińskimi władzami.

Inwestycja w e-sport jest jednym z wielu planów zapowiedzianych na niedawnej konferencji holdingu Tencent. Nie będzie to jednak pierwszy raz, gdy chiński gigant bezpośrednio interesuje się sportami elektronicznymi. W 2011 roku stał się głównym właścicielem udziałów Riot Games. Jest także jednym z udziałowców Activision-Blizzard czy wydawcą bardzo popularnego w Azji CrossFire czy właścicielem SuperCell – twórców Clash of Clans. Niedawno także ogłoszono plan zbudowania e-sportowego parku rozrywki zlokalizowanego w półmilionowym mieście Wuhu.

Przedstawiciele Tencent nie sprecyzowali jednak, jaka część tej sumy zostanie przeznaczona na takie gry, jak League of Legends. Wysoce prawdopodobne wydaje się przekazanie większości funduszy na doinwestowanie wspomnianego Clash of Clans czy szybko rozwijającego się Honor of Kings (wydanego jako Strike of Kings na Zachodzie). Tencent coraz większą uwagę przywiązuje rynkowi gier mobilnych, choć te zazwyczaj są pomijane bądź ignorowane w kontekście sportów elektronicznych.

Tagi:
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Byli gracze Teamu Immunity w Grayhound Gaming

Zaledwie dzień trwały poszukiwania nowego pracodawcy prowadzone przez byłych zawodników Teamu Immunity. Czwórka graczy, która w poniedziałek odeszła z...