fot. DreamHack

mou: po wygraniu Majora potrzebny nam będzie psycholog sportowy

Ostatni tegoroczny Major już za nami. Krakowski turniej w wyjątkowym stopniu obrodził w niespodzianki, z czego największą byli chyba triumfatorzy całej imprezy. Gambit Esports już jakiś czas temu na dobre zadomowiło się w czołówce sceny CS:GO, ale tylko najwięksi optymiści mogli sądzić, że wschodnioeuropejska formacja sięgnie po światowy czempionat.

Tak się jednak stało, chociaż tak naprawdę dla Gambit to dopiero początek drogi. Świadomy jest tego również jeden z członków zespołu, Rustem „mou” Telepov. W rozmowie z serwisem theScore esports Kazach przyznał, że on i jego koledzy będą musieli skorzystać z pomocy specjalisty, który wspomoże ich w radzeniu sobie z presją, która zacznie na nich spoczywać.

Każdy zespół doświadcza problemów psychologicznych i to zarówno przed turniejem, w jego trakcie, jak i już po nim – stwierdził 25-latek. – I z tego powodu czasami musisz po prostu odpocząć albo porozmawiać z osobą, która jest w stanie uporządkować twój umysł. Teraz po wygraniu Majora definitywnie potrzebny jest nam psycholog sportowy, a to dlatego, że teraz czeka nas najtrudniejsze: walka o utrzymanie się na szczycie – dodał.

Pełny zapis rozmowy z mou znaleźć można pod tym adresem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

DAVEY: musimy naciskać Valve, by cofnięto bany dla swaga i reszty

Kilka dni temu odżyła dyskusja na temat amnestii dla zawodników, którzy kilka lat temu zostali dożywotnio zawieszeni za ustawianie spotkań. Wszystko z...