Z przytupem trwające od kilku tygodni "okienko transferowe" zakończyło GODSENT. Szwedzka ekipa oficjalnie potwierdziła pozyskanie Dennisa "dennisa" Edmana z Fnatic, który zajmie miejsce przeniesionego w odwrotnym kierunku Jonasa "Lekr0" Olofssona. Na tym jednak nie koniec zmian – dość niespodziewanie z podstawowego składu drużny odszedł założyciel formacji, Markus "pronax" Wallsten, którego  tymczasowo w meczach ESL Pro League zastępować będzie Jacob "pyth" Mourujärvi.

Zamiana miejsc w wykonaniu dennisa i Lekr0 jest ukoronowaniem plotek, które przetaczały się przez wszystkie esportowe serwisy od dłuższego czasu. Tym samym Edman zakończył swoją trwającą od listopada 2015 roku przygodę z Fnatic, z którym osiągnął w tym czasie szereg sukcesów, z czego najważniejszymi są triumfy podczas Intel Extreme Masters Katowice 2016 oraz finałów 2. sezonu ESL ESEA Pro League.

Minęły niemal dwa lata odkąd dołączyłem do Fnatic, gdzie przeżyłem fantastyczną przygodę – przyznał dennis w przygotowanym z tej okazji oświadczeniu. – Niemniej wszystko się kiedyś kończy, zaś teraz nie mogę się już doczekać aż dołączę do moich dwóch byłych kolegów z drużyny, twista i disco doplana. W styczniu tego roku dotarliśmy razem do półfinału ELEAGUE Major i biorąc pod uwagę potencjał tkwiący w tym składzie, będziemy chcieli osiągnąć to ponownie, a może nawet więcej! Z niecierpliwością wyczekuję rozpoczęcia współpracy z GODSENT – zakończył.

Do Fnatic powędrował natomiast Lekr0, dla którego będzie to powrót do szwedzkiej ekipy po niespełna roku przerwy. Jednakże Olofsson nie miał okazji, by zbyt długo reprezentować barwy tejże właśnie organizacji – po zaledwie dwóch miesiącach zdecydował się na powrót do GODSENT, które dziś opuszcza ponownie.

W tej sytuacji skład Fnatic prezentuje się następująco:

 • Freddy „KRIMZ” Johansson
 • Jesper „JW” Wecksell
 • Robin „flusha” Rönnquist
 • Maikil „Golden” Selim
 • Jonas "Lekr0" Olofsson
 • Jimmy „Jumpy” Berndtsson – trener

Jeśli zaś chodzi o GODSENT, w słabszej ze skandynawskich formacji doszło do jeszcze jednej rotacji. Co zaskakujące, tym razem ich obiektem okazał się pronax, czyli założyciel całego projektu, który nie znajduje się już w podstawowym składzie drużyny. Obecnie nie wiadomo jeszcze kto zajmie miejsce zwolnione przez doświadczonego prowadzącego i do momentu znalezienia odpowiedniego kandydata wraz z resztą zespołu występować będzie pyth, znany m.in. z czasów swojej gry dla Ninjas in Pyjamas.

Bycie częścią GODSENT od momentu powstania tej ekipy było swoistym emocjonalnym roller coasterem, z trudnymi początkami, po których dołączyliśmy do RFRSH, by następnie w jedną i drugą stronę wymienić się zawodnikami z Fnatic – przyznał Wallsten. – Bycie współzałożycielem GODSENT to najambitniejszy projekt, jakiego się podjąłem, i definitywnie jeden z najtrudniejszych. Jednak jako osoba ogromnie się przez to rozwinąłem, co też bardzo doceniam. Słabe wyniki i przedłużające się problemy w znalezieniu wspólnego języka sprawiły, że oczywistym było, iż zmiany są potrzebne. Niestety w moim wypadku oznacza to, że znajdę się na uboczu. Od czasu CS-a 1.6 nie spotkałem jeszcze grupy zawodników, z którymi grałoby mi się tak dobrze i bardzo chciałbym być częścią aktywnego składu także w nadchodzącym sezonie, ale mimo to szanuję decyzję podjętą przez resztę zespołu – dodał.

Jednocześnie podano również informację, że z GODSENT żegna się Alexander "rdl" Redl, który od kwietnia ubiegłego roku. tj. od momentu powstania organizacji pełnił w niej rolę szkoleniowca. Do rozstania doszło za obopólną zgodą wszystkich ze stron.

W tej sytuacji skład GODSENT wygląda tak:

 • Andreas “znajder” Lindberg
 • Simon “twist” Eliasson
 • Joakim “disco doplan” Gidetun
 • Dennis “dennis” Edman
 • Jacob “pyth” Mourujärvi – zmiennik
 • Graham „messioso” Pitt – trener
 • Markus “pronax” Wallsten – rezerwowy