STS
H2K Jankos
fot. Riot Games

G2 Esports z łatwością ogrywa H2K w półfinale play-offów LCS EU

Zakończył się drugi półfinał letniej rundy LCS EU 2017, w którym zmierzyły się H2k-Gaming oraz G2 Esports. Zwycięska okazała się druga z wymienionych ekip i to ona powalczy w wielkim finale europejskiej ligi. Z kolei formację Marcina „Jankosa” Jankowskiego czeka jedynie walka w meczu o 3. miejsce.

H2k-Gaming 0 : 3
17:00
G2 Esports

To zdecydowanie nie był dzień H2k-Gaming. Podopieczni Pr0lly’ego dość dobrze radzili sobie w bezpośrednich starciach oraz walkach drużynowych w dwóch pierwszych potyczkach, lecz kapitalne makro ze strony G2 Esports ostatecznie i tak nie pozwalało im na zbyt wiele. Perkz i jego koledzy bez dwóch zdań zasłużyli sobie na pochwałę, bowiem ich kontrola mapy i wszelkich pojawiających się na niej wzmocnień była bardzo imponująca.

Jeśli zaś chodzi o ostatnią odsłonę serii, to można było odnieść wrażenie, że H2K samo nie wierzyło w to, że może zwyciężyć. G2 błyskawicznie wyszło na potężne prowadzenie i nie zamierzało długo patyczkować się ze swoimi rywalami. Koniec końców Mithy i reszta wbili gwóźdź do trumny drużyny Polaka w niecałe 28. minut.

Wielki finał oraz mecz o 3. miejsce LCS EU 2017 Summer Playoffs odbędą się już w następny weekend w AccorHotels Arenie w Paryżu. W niedzielę o tytuł mistrzowski powalczą Misfits oraz G2 Esports. Starcie to będzie poprzedzone walką o trzecie miejsce, w której zobaczymy H2K oraz Fnatic. Pojedynek z udziałem Polaka zaplanowany został na 2 września.

Wygraną G2 Esports z pewnością cieszą się również zawodnicy Misfits, którzy dzięki niej uzyskali awans na tegoroczne, odbywające się w Chinach Mistrzostwa Świata. Hans sama i reszta będą reprezentować Europę jako seed #2. Obecna lista uczestników Worlds 2017 prezentuje się następująco:

Region Drużyna(y)
LCK
Longzhu Gaming

SK Telecom T1
LCS EU
G2 Esports
Misfits
Misfits
LCS NA
Team SoloMid
LPL
Royal Never Give Up

EDward Gaming
LMS
Flash Wolves

ahq e-Sports Club
GPL
GIGABYTE Marines

Young Generation
CLS
Kaos Latin Gamers
TCL
1907 Fenerbahçe
LJL
Rampage
LLN
Lyon Gaming
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Team 1 będzie reprezentował barwy Illuminar Gaming!

Illuminar Gaming wraca do żywych! Przez ostatnich kilka dni entuzjaści polskiej sceny esportowej oczekiwali na ogłoszenie kto będzie reprezentował bar...