Na około dobę przed pierwszym meczem Intel Extreme Masters Oakland ciekawe informacje dopływają do nas z obozu Teamu Liquid. Północnoamerykańska organizacja postanowiła odsunąć od składu Petera “stanislawa” Jarguza, którego zastąpił Lucas “steel” Lopes.

Jak informował Jarek "DeKay" Lewis, powodem odsunięcia Kanadyjczyka miał być występ jego drużyny podczas zakończonego dzisiejszej nocy iBUYPOWER Masters 2017 – Liquid odpadło tam w półfinale. Niemniej taki ruch trzeba przyjąć ze sporym zdziwieniem, tym bardziej, że kilkanaście dni temu ekipa zajęła pierwsze miejsce podczas amerykańskiego Minora, zaś we wrześniu dotarła nawet do wielkiego finału ESL One New York 2017.

Co ciekawe, miejsce Jarguza zajmie Lucas “steel” Lopes z Immortals, który pierwotnie miał pojawić się w Oakland wraz z Immortals, ale zespół ten musiał wycofać się z rywalizacji, gdyż nie wszyscy gracze otrzymali wizy na czas. Mimo to Lopes i tak na IEM-ie zagra, debiutując podczas imprezy w nowych barwach. – steel to najbardziej profesjonalny gracz jakiego znam – stwierdził w oświadczeniu trener formacji, Wilton "zews" Prado. – Jego pozytywny wpływ na drużynę, a także umiejętności są dokładnie tym, czego nam potrzeba i nie możemy się już doczekać, by sprawdzić co przyniesie przyszłość – dodał.

W tej sytuacji skład Teamu Liquid prezentuje się następująco:

  • Nick „nitr0” Cannella
  • Jonathan „EliGE” Jablonowski
  • Josh „jdm64” Marzano
  • Russel „Twistzz” Van Dulken
  • Lucas „steel” Lopes
  • Wilton „zews” Prado – trener

Prawdopodobnie przygoda stanislawa z Liquid nie zakończyła się jeszcze definitywnie. Wiele wskazuje na to, że 23-latek powróci do zespołu na czas zamkniętych eliminacji do ELEAGUE Major Boston 2018, które na początku przyszłego roku rozegrane zostaną w Atlancie.