fot. ESL

ESL planuje zmienić format rozgrywek CS:GO. Więcej meczów BO3 w przyszłym roku

Intel Extreme Masters Oakland będzie jednym z ostatnich turniejów organizowanych przez nas z taką liczbą meczów w formacie best of one – poinformował Ulrich Schulze, Senior Vice President Product ESL. W nadchodzącym roku rozgrywki mają wykorzystywać inny system, co przyczyni się do tego, że ujrzymy więcej spotkań best of three.

Format pojedynków na turniejach offline był od długiego czasu przedmiotem zażartych dyskusji. Spora część społeczności, ale również graczy, opowiadała się za większą liczbą meczów best of three. Taki system miałby wykluczyć ewentualny wpływ losowości na wyniki. Jak zapowiedział przedstawiciel ESL, w przyszłym roku wykorzystywane będą inne formaty rozgrywek, co pozwoli na wprowadzenie większej liczby pojedynków best of three.

Dla przykładu, trwający aktualnie IEM Oakland wykorzystuje w fazie grupowej format „każdy z każdym”. W obu grupach rozegranych zostało po piętnaście spotkań w formacie best of one. System best of three obowiązuje dopiero w fazie pucharowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
G2 Esports KennyS

Drugie zwycięstwo G2 na IEM Oakland

G2 Esports może cieszyć się z drugiego zwycięstwa podczas Intel Extreme Masters Oakland 2017. Na Cache'u zespół ten pokonał Team Liquid. G2 E...

>