fot. ESL/Helena Kristiansson

f0rest: Będziemy gotowi na starcie z FaZe

Przylatując do Stanów Zjednoczonych zawodnicy Ninjas in Pyjamas nie byli traktowani jako faworyci. Wszyscy mieli z tyłu głowy, że Szwedzi w Oakland będą bronić mistrzowskiego tytułu, ale mało kto wierzył, że zajdą aż tak daleko, bo zmagania były naprawdę mocno obsadzone.

Patrik „f0rest” Lindberg, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników na scenie Counter-Strike’a, w wywiadzie dla HLTV, który przeprowadzono po zwycięstwie NiP-u nad SK, szerzej wypowiedział się na temat przygotowań swojej formacji do Intel Extreme Masters Oakland 2017. Skandynawska formacja skupiała się nie tylko na treningu taktycznym, ale także na stronie mentalnej.

– Przed tym turniejem wykonaliśmy ogrom pracy. I naprawdę mam tu na myśli mnóstwo pracy. Przygotowywaliśmy się, trenowaliśmy i ćwiczyliśmy naszą mentalność. Spędziliśmy nad tym mnóstwo czasu i teraz to widać. Idzie nam lepiej niż wcześniej – przyznał Lindberg.

W wielkim finale rywalem Ninjas in Pyjamas będzie FaZe Clan, który od czasu letnich zmian wgrywał wszystkie turnieje, w których dotarł do fazy pucharowej. Czy i tak będzie tym razem? f0rest i spółka postarają się jak najwyżej zawiesić poprzeczkę swojemu oponentowi.

– Byliśmy w stanie przeciwstawić się SK i prawdopodobnie jutro zagramy z FaZe. Będziemy gotowi na to starcie. Aktualnie nie jesteśmy już zespołem, z którym się łatwo wygrywa, a przynajmniej tak mi się wydaje. FaZe będzie się musiało bardzo postarać, by nas pokonać. Właśnie po to tu jesteśmy – by pokazać, że w pokonanie nas trzeba włożyć naprawdę mnóstwo wysiłku – stwierdził.

Wielki finał IEM Oakland 2017 wystartuje już dziś o 22:00 i zostanie rozegrany w trybie best of five. Transmisja dostępna będzie w ESL.TV Polska.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Flash rozgromione, łatwa przeprawa AGO w China Top 2017

Azjatyckie wojaże rozpoczęły się dla AGO w niezwykle udany sposób. Polska ekipa z ogromną łatwością pokonała reprezentujące gospodarzy Flash Gaming i...