fot. ESL/Helena Kristiansson

IEM Oakland: NiP broni mistrzowskiego tytułu!

Ninjas in Pyjamas drugi rok z rzędu stanęło na najwyższym stopniu podium Intel Extreme Masters Oakland. W tegorocznym finale Szwedzi pokonali FaZe Clan.

Ninjas in Pyjamas 3:2 FaZe Clan

(finał IEM Oakland 2017)
16 9 Cobblestone 6 10
7 4
7 4 Inferno 11 16
3 5
16 7 Train 8 10
9 2
6 2 Overpass 13 16
4 3
16 9 Cache 6 10
7 4

Seria za serię – początek Cobblestone nie był zdominowany przez żadną z drużyn. Najpierw trzy rundy zdobył NiP, a później tym samym odpowiedziało FaZe, dorzucając do tego trzy kolejne punkty. Końcówka połowy znów należała do Szwedów, którzy w CT doprowadzili do wyniku 9:6. Przewagę powiększyli już po zmianie stron, bo to na ich konto trafiła pistoletówka. FaZe jeszcze na chwilę przerwało tę passę, ale później nie było w stanie bronić ataków rywali. Ostatecznie NiP triumfował na swojej mapie 16:10.

Wynik ten chyba rozwścieczył zawodników FaZe, bo początek Inferno zdecydowanie zdominowali. Po kilkunastu minutach wygrywali 5:0 i po chwili przerwy kontynuowali skuteczne ataki. Po 15. rundach na tablicy wyników widniało już 11:4. Jakby tego było mało, olofmeister wraz z kompanami zdobyli też drugą pistoletówkę i jeszcze bardziej zbliżyli się do remisu w mapach. W tej części Inferno oddali oponentom tylko trzy rundy, co dało im ostatecznie zwycięstwo 16:7.

Train znów dał nam zaciętą rywalizację, ale gorzej z tej sytuacji wychodziło FaZe, które rozpoczynało jako antyterroryści. Po pierwszej połowie to NiP wygrywał 8:7 i dodatkowo dorzucił do tego drugą pistoletówkę. Wykorzystał również przewagę finansową, która pozwoliła mu na jeszcze szybsze zbliżenie się do triumfu. Niedługo później szwedzka piątka dokończyła dzieła zniszczenia i zwyciężyła 16:10, tym samym zdobywając drugą w tym starciu mapę.

Choć NiP był bliżej ostatecznej wygranej w tym meczu, to przeciwnicy zdecydowanie lepiej weszli w Overpassa. Idealnie odzwierciedlał to rezultat 8:0, który szybko wypracowało sobie FaZe. Dopiero wtedy Szwedzi zdobyli pierwszą rundę. Zespół GeT_RiGhTa robił wszystko, by niwelować stratę do rywali, ale zadanie to nie było łatwe. W końcu połowa zakończyła się wynikiem 13:2. Zmiana stron też nie pomogła, a niedługo później FaZe wygrało 16:6 i doprowadziło do piątej mapy.

Początkowe minuty Cache’a były idealnym podsumowaniem całego finału. Od rozpoczęcia tej lokacji drużyny zapewniały nam zacięte widowisko, w którym nie było dominującej ekipy. Po pierwszej połowie to jednak NiP był w lepszej sytuacji, bo prowadził 9:6. Długo nie musieliśmy czekać na wyrównanie, bo FaZe poradziło sobie lepiej w pistoletówce i w kolejnych rundach. Przy stanie 9:9 międzynarodowy skład się zatrzymał, a wyścig po trofeum kontynuowali oponenci. I doprowadzili go do mety wygrywając 16:10 i stając na najwyższym stopniu podium Intel Extreme Masters, broniąc tym samym mistrzowskiego tytułu!

Klasyfikacja końcowa:

1. Ninjas in Pyjamas 125 000 $
2. FaZe Clan 50 000 $
3-4. Cloud9, SK Gaming 25 000 $
5-6. Gambit Esports, OpTic Gaming 12 000 $
7-8. Astralis, Renegades 5 000 $
9-10. Team EnVyUs, G2 Esports 3 500 $
11-12. Team Liquid, The MongolZ 2 000 $

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

lys potwierdza odejście z Izako Boars. "Zostały nam zapewnione idealne warunki"

Szymon „lys” Łondka oficjalnie potwierdził, że rozstaje się z Izako Boars. Zawodnik ten był testowany przez zespół Piotra "IZAKa" Skowyrskiego od lekk...