STS
G2 Zven, Mithy
fot. Riot Games

TSM kompletuje skład na sezon 2018. Zven i Mithy oficjalnie w NA LCS!

Entuzjaści europejskiej sceny League of Legends do końca wierzyli w pozostanie Jespera „Zvena” Svenningsena i Alfonso „Mithy’ego” Aguirre Rodrigueza na Starym Kontynencie. Potwierdziły się jednak wcześniejsze doniesienia dotyczące transferu byłych graczy G2 Esports za Atlantyk. Duńsko-hiszpański duet będzie w przyszłym roku grał w NA LCS pod banderą mistrzów Ameryki Północnej – TSM-u.

Zven i Mithy w barwach G2 Esports grali przez trzy ostatnie rundy EU LCS. W barwach hiszpańskiej organizacji trzykrotnie triumfowali w europejskich zmaganiach oraz dwukrotnie reprezentowali Stary Kontynent podczas dwóch ostatnich edycji Worlds. Łącznie jako duet mają na koncie trzy udziały w Mistrzostwach Świata – w roku 2015 pod banderą Origen udało im się dotrzeć aż do półfinału MŚ.


 

„Jestem niesamowicie podekscytowany z dołączenia do TSM! (…) Miałem w głowie dołączenie do TSM od czasu, gdy nasze drogi przecięły się na Worlds 2013. Ich fani są czymś, czego można pozazdrościć. Odkąd pamiętam, słyszałem publiczność skandującą „TSM” podczas każdego finału EU LCS i nigdy nie potrafiłem usunąć tych okrzyków z pamięci. Teraz gdy jestem częścią tej drużyny mam wrażenie, że spełniło się moje marzenie.”

Alfonso „Mithy” Aguirre Rodriguez


 

„Jestem zaszczycony będąc częścią TSM-u. Jest to świetna organizacja i jedno z niewielu miejsc, gdzie mógłbym dołączyć razem z moim przyjacielem, Mithym. TSM od zawsze pokazywał głód sukcesu, zarówno na scenie regionalnej, jak i międzynarodowej i mam nadzieję, że będę częścią umożliwiającą zdobycie tego. Zdobyłem wiele doświadczenia i mam wiele przyjemnych wspomnień na przestrzeni ostatnich lat w G2, ale jestem podekscytowany rozpoczęciem nowego rodziału w TSM.”

Jesper „Zven” Svenningsen


Skład TSM na NA LCS 2018 Spring
Top Kevin „Hauntzer” Yarnell
Jungle Mike „MikeYeung” Yeung
Mid Søren „Bjergsen” Bjerg
Bot Jesper „Zven” Svenningsen
Support Alfonso „Mithy” Aguirre Rodriguez
Trener TBA

Tym samym poznaliśmy pierwszą formację z NA LCS, która oficjalnie ogłosiła skompletowany skład na sezon 2018. Niewiadomą pozostaje jedynie trener mistrzów Ameryki Północnej. Do niedawna szkoleniowcem Teamu SoloMid był Parth Naidu, jednak po porażce na Worlds 2017 Naidu wyznał, że nie będzie dłużej pełnił tej funkcji. Organizacja ogłosiła również, że Dennis „Svenskeren” Johnsen i Vincent „Biofrost” Wang znaleźli nowych pracodawców na nadchodzący sezon.

Więcej o dołączeniu Zvena i Mithy’ego znajdziecie w oficjalnym oświadczeniu Teamu SoloMid.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO Gaming dziś powalczy o półfinał europejskiego WESG 2017

AGO Gaming w fazie grupowej europejskich kwalifikacji do World Electronic Sports Games 2017 było niepokonane, dzięki czemu do play-offów awansowało z...