STS
H2K Febiven
fot. Riot Games

Febiven, Solo i trzech zawodników EnVyUs tworzą skład Clutch Gaming

Jeden z nowicjuszy NA LCS, Clutch Gaming ogłosił skład na sezon 2018. Pod banderą CG grać będą Colin „Solo” Earnest, Fabian „Febiven” Diepstraten oraz trójka byłych zawodników EnVyUs – Nam „LirA” Tae-you, Apollo „Apollo” Price oraz Nickolas „Hakuho” Surgent. Głównym szkoleniowcem formacji będzie były już trener Team Liquid oraz TL Academy, David „DLim” Lim.

Holenderskiego midlanera nie trzeba przedstawiać entuzjastom europejskiej sceny LoL-a. Febiven przez trzy ostatnie sezony grał w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach. W latach 2015-2016 reprezentował barwy Fnatic, z którym dwukrotnie triumfował w EU LCS, dotarł do półfinału Worlds 2015 oraz zdobył wicemistrzostwo 10. sezonu Intel Extreme Masters. Podczas ostatniego sezonu walczył pod banderą H2k-Gaming u boku Marcina „Jankosa” Jankowskiego. W składzie brytyjskiej organizacji wystąpił po raz drugi w katowickim Spodku podczas IEM 2017.

Solo nie ma co prawda tak bogatej historii jeśli chodzi o czołowe rozgrywki swojego kontynentu, lecz z pewnością nie można odmówić mu samozaparcia w walce o NA LCS. Pierwsze kroki w tym kierunku toplaner CG wykonał już w 2015 roku, kiedy w barwach Cloud9 Tempest dotarł do półfinału Challenger Series NA. Rok później w składzie Ember jego przygoda w CS NA również zakończyła się na półfinale. Przełomowym sezon był 2017, kiedy dołączył do Gold Coin United. Z Solo w składzie GCU dwukrotnie triumfowało w rozgrywkach drugiej ligi, jednak w Promotion Tournament musiało uznać wyższość rywali.

Trójka pozostałych zawodników grała razem pod banderą EnVyUs podczas zeszłego sezonu NA LCS. Najdłuższym stażem w NV może pochwalić się Hakuho. W grudniu 2016 roku jego kompanami zostali Apollo (znany kiedyś jako WizFujiiN) oraz LirA. Niestety, pierwszy split EnVyUs nie może uznać za udany, bowiem do ostatnich sił musieli walczyć o utrzymanie w rozgrywkach. Nieco lepiej poszło im podczas letniej rundy, w której zakwalifikowali się do play-offów i byli o włos od pokonania CLG w ćwierćfinale. Gdy było już pewnym, że NV nie będzie grało w nowej odsłonie NA LCS, zawodnicy musieli poszukać nowego pracodawcy.


Skład Clutch Gaming na NA LCS 2018
Top Colin „Solo” Earnest
Jungle Nam „LirA” Tae-you
Mid Fabian „Febiven” Diepstraten
Bot Apollo „Apollo” Price
Support Nickolas „Hakuho” Surgent
Trener David „DLim” Lim
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Trashy

Kold (wcześniej Trashy) zasila szeregi Unicorns of Love

Kolejny zawodnik nowego składu Unicorns of Love ujawniony! Po tym, jak organizacja ogłosiła dołączenie Mattiego "WhiteKnighta108" Sormunena, przyszła...