fot. Team Kinguin

Ogromne zmiany w Kinguin! fox i MUTiRiS w składzie, SZPERO i Kap3r na rezerwie

Team Kinguin z przytupem rozpoczął 2018 rok! Polski dotychczas zespół zdecydował się dokonać aż dwóch roszad personalnych, w wyniku których na ławce rezerwowych wylądowali dotychczasowy prowadzący Grzegorz „SZPERO” Dziamałek oraz Kacper „Kap3r” Słoma. W ich miejsce zatrudniono natomiast dwójkę Portugalczyków – Christophera „MUTiRiSa” Fernandesa oraz Ricardo „foxa” Pacheco.

O zmianach tych plotkowało się już od jakiegoś czasu, ale jeszcze kilka tygodni temu wydawały się one nieprawdopodobne. Tak czy inaczej faktycznie do nich doszło, wobec czego Kinguin czekają naprawdę potężne zmiany. Przede wszystkim dotyczyć będą one komunikacji, która od teraz toczyć się będzie w języku angielskim. Nie wiadomo też jak długo potrwa zgrywanie się z nowymi zawodnikami trójki Polaków, która dotychczas nie miała zbyt wielu okazji do regularnej gry w międzynarodowym składzie.

Co ciekawe, dla foxa będzie to powrót pod skrzydła TK. 31-latek już w przeszłości miał okazję reprezentować barwy Kinguinów, zaś do grudnia poprzedniego roku można go było oglądać w koszulce Teamu Dignitas. Z kolei MUTiRiS jeszcze do niedawna był graczem Giants Gaming, z którym rozstał się wraz z końcem grudnia. Dla obu Portugalczyków nie będzie to także pierwsze spotkanie w jednym zespole – ponad dwa lata temu razem grali dla k1ck eSports Club.

Nie wiadomo z kolei jaka przyszłość czeka SZPERO oraz Kap3ra. Wcześniej wydawało się, że zwłaszcza pozycja tego pierwszego jest nienaruszalna, a tymczasem pełniący dotychczas rolę lidera Dziamałek będzie zmuszony pogodzić się z rolą rezerwowego. W tych okolicznościach na pewno na nowo rozgorzeją plotki na temat potencjalnego transferu 26-latka za granicę. Przypomnijmy, że jeszcze jesienią dużo mówiło się o możliwych przenosinach do nieistniejącego już składu PENTA Sports.

W tej sytuacji skład Teamu Kinguin prezentuje się następująco:

  • Michał „MICHU” Müller
  • Mikołaj „mouz” Karolewski
  • Karol „rallen” Rodowicz
  • Christopher „MUTiRiS” Fernandes
  • Ricardo „fox” Pacheco
  • Mariusz „loord” Cybulski – trener
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

CS:GO, PUBG i Rocket League z Nagrodami Steam

Świąteczno-noworoczny szał zakupów na Steamie już się zakończył. Należy jednak pamiętać, że oprócz szeregu promocji na dziesiątki tysięcy tytułów, fir...