fot. DreamHack

Najlepsi gracze 2017 roku wg HLTV – 5. dev1ce

Jesteśmy coraz bliżej podium zestawienia najlepszych graczy 2017 przygotowanego przez HLTV. Ale jeszcze nie dziś – najpierw poznamy piątego zawodnika tegoż rankingu, którym okazał się lider Astralis, Nicolai „dev1ce” Reedtz. Tym samym skandynawska formacja może pochwalić się czterema zawodnikami, którzy zostali wyróżnieni przez ekspertów popularnego serwisu.

Pierwsze miesiące 2017 roku były dla Reedtza niczym marzenie. Wraz ze swoimi kolegami sięgnął po triumf podczas Intel Extreme Masters Katowice, ale przede wszystkim Duńczykom udało się wreszcie po raz pierwszy wygrać tak upragnionego Majora. Sam dev1ce miał spory wkład w oba te sukcesy, przez co zarówno w Katowicach, jak i wcześniej w Atlancie przyznano mu tytuł EVP. Niestety w drugiej połowie roku cudowny sen skończył się, a o okresie zimowym 22-latek chciałby zapewne jak najszybciej zapomnieć. To właśnie wtedy zaczęły doskwierać mu problemy zdrowotne, które wyeliminowały go ze startu m.in. w BLAST Pro Series, a przez które pod sporym znakiem zapytania stał także jego udział w ELEAGUE Major Boston 2018.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2017 roku poznamy już 18 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
5. Nicolai „dev1ce” Reedtz Astralis
6. Gabriel „FalleN” Toledo SK Gaming
7. Kenny „kennyS” Schrub G2 Esports
8. Oleksandr „s1mple” Kostyliev Natus Vincere
9. Ladislav „GuardiaN” Kovács FaZe Clan
10. Peter „dupreeh” Rasmussen Astralis
11. Abay „HObbit” Khassenov Gambit Esports
12. Jonathan „EliGE” Jablonowski Team Liquid
13. Andreas „Xyp9x” Højsleth Astralis
14. Kristian „k0nfig” Wienecke North
15. Markus „Kjaerbye” Kjærbye Astralis
16. Tomáš „oskar” Šťastný mousesports
17. Dauren „AdreN” Kystaubayev Gambit Esports
18. Ricardo „boltz” Prass SK Gaming
19. Olof „olofmeister” Kajbjer FaZe Clan
20. Janusz „Snax” Pogorzelski Virtus.pro
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pierwszy tydzień OWL za nami, na czele m.in. London Spitfire i Seoul Dynasty

Wreszcie rozpoczęła się z dawna oczekiwana Overwatch League. Za nami już pierwszy tydzień zmagań, w trakcie którego kilku faworytów zdołało już zyskać...