fot. ESL

mouz: Tydzień temu my i cała Polska dowiedzieliśmy się o potencjalnym transferze MICHA do Virtus.pro

Od dość niespodziewanej roszady w szeregach Teamu Kinguin upłynęło już odrobinę czasu. O tym jak wygląda obecna sytuacja w zespole udało nam się porozmawiać z Mikołajem „mouzem” Karolewskim, który pojawił się na Ecenter Copernicup w roli widza. 

Od tej głośnej roszady w waszym zespole minęło już trochę czasu. Jak oceniasz waszą współpracę po tych pierwszych paru tygodniach?

Na początku, mówiąc kolokwialnie, była trochę patologia. Tuż po zmianie za prowadzenie w grze odpowiedzialny byłem ja, trwało to około dwa tygodnie. Dużo problemów sprawiała jednak wyraźna bariera językowa. Po polsku da się wytłumaczyć większość rzeczy bardziej szczegółowo, natomiast w języku angielskim uciekamy się do ogółów.

Teraz, od dwóch czy trzech tygodni za prowadzenie odpowiada fox. Nasza gra wygląda lepiej, ale wciąż panuje spory chaos. Czasami pojawiają się błędne calle i potrafimy się pogubić. Tak naprawdę ciężko mi się o tym mówi, bo wiadomo, że każdy z nas wolałby grać po prostu w pełni polskim zespole, tak jak to było do tej pory. Później, po finałach PLE narzucono nam zmiany i musieliśmy po prostu na nie przystać.

Czyli byłeś przeciwnikiem tego pomysłu głównie ze względu na komunikację?

Ja zawsze byłem za tym, żeby w zespole grać z Polakami. Nie byłem nastawiony na międzynarodowy skład. Ja w rodzimych formacjach gram już trzy czy cztery lata i przekazywanie uwag danej osobie w języku polskim jest dużo łatwiejsze. Dla mnie to po prostu nowość, granie z ludźmi z Portugalii to coś nowego.

A jak wam się współpracuje z foxem i MUTiRiSEM?

Widać, że im zależy, mają dużo pomysłów w grze. Krótko po dołączeniu podrzucili nam kilka fajnych zagrań. O foxie można powiedzieć, że jest najbardziej doświadczony. Grał na wielu dużych turniejach, między innymi na Majorze z SK Gaming. Nawet sam coldzera powiedział, jeśli dobrze pamiętam, że fox dał im radość z gry. Widać, że jego zdanie jest dla nas ważne – pełni on w naszym zespole rolę lidera. Jest przywódcą.

Nadal pracujecie nad wieloma rzeczami, ale nie można zapominać, że w międzyczasie toczy się sporo internetowych rozgrywek, w których zresztą bierzecie udział. Jak będą wyglądać najbliższe tygodnie w Teamie Kinguin?

Pod koniec lutego mieliśmy zaplanowany bootcamp w siedzibie Kinguin, ale jest zagrożony ze względu na problemy foxa. Zobaczymy, może dojdzie do skutku. Ciężko powiedzieć coś na temat dalszych planów, bo teraz przegraliśmy w kwalifikacjach do IEM Katowice. Już w poniedziałek zagramy w kwalifikacjach na finały V4, na których pojawi się m.in. Virtus.pro.

Wygląda na to, że pomimo tych początkowych problemów Kinguin w polsko-portugalskiej odsłonie może wypalić?

Nie wiem. Tydzień temu my i cała Polska dowiedzieliśmy się o potencjalnym transferze MICHA do Virtus.pro. Nie wiem co tak naprawdę mamy na ten temat sądzić. Czy dojdzie on do skutku, czy też nie. Kiedy dopiero zmieniliśmy skład a pojawiają się plotki o kolejnych transferach bardzo trudno jest skupić się na samej grze. W obecnej chwili robimy po prostu swoje.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Porażka AGO na początek kwalifikacji do IEM Katowice

AGO Esports nie ma szczęścia do HellRaisers. Polacy, podobnie jak przed kilkoma dniami w kwalifikacjach do SL i-League StarSeries Season 4, musieli uz...