PRIDE nie dało rady ustrzelić swoistego hat-tricka. Triumfatorzy dwóch poprzednich edycji Pucharu Polski Cybersport nie mieli najmniejszych szans w starciu z mocnym dziś Teamem Kinguin, których na dwóch mapach stracił zaledwie osiem rund i ostatecznie wzniósł do góry mistrzowski puchar.

Team Kinguin 2 : 0 PRIDE

(Puchar Polski Cybersport S3 – wielki finał)
16 10 Cache 5 8
6 3
16 11 Overpass 4 8
5 4
 Mirage 

Pojedynek dwóch czołowych formacji polskiej sceny w zdecydowanie lepszy sposób rozpoczęli gracze Teamu Kinguin. Wypracowana szybko ekonomia zaowocowała serią zdobytych z rzędu punktów i wysokim prowadzeniem. W tamtym okresie gry PRIDE wydawało się zupełnie zagubione i dopiero w końcowych minutach pierwszej połowy zdołało przełamać ten impas i uzbierać pięć oczek.

Niemniej po przerwie scenariusz się powtórzył – Grzegorz "SZPERO" Dziamałek i spółka okazali się lepsi w strzelaniu z pistoletów, co pozwoliło wprowadzić w ich szeregi pełny spokój. Kinguini wyluzowali się być może nawet w stopniu zbyt dużym, bo na krótki czas dali się nieco zepchnąć w cień PRIDE. Było to jednak na tyle krótkotrwałe, że nie miało większego wpływu na końcowy wynik, który ostatecznie wyniósł 16:8 na korzyść podopiecznych Mariusza "Loorda" Cybulskiego.

Także początek Overpassa należał do Kinguinów i to w stopniu zdecydowanym. Nie trzeba było długo czekać, by tablica wskazywała już rezultat 9:1. Wyglądało to wszystko bliźniaczo do tego, co miało miejsce wcześniej na Cache'u. Pojedynek był naprawdę jednostronny, i nie zmieniały tego nawet krótkie przebłyski PRIDE. Jacek "MINISE" Jeziak i spółka po prostu nie mieli dziś argumentów, które choćby pozwoliłby im pomarzyć o obronie tytułu. W tych okolicznościach końcowy wynik 16:8 na korzyść Kinguin i tak wydawał się być najmniejszym wymiarem kary.

Dzięki wygranej Team Kinguin zgarnął główną nagrodę w wysokości 12 tysięcy złotych, zaś PRIDE zadowolić się musiało 7 tysiącami. Dokładny podział miejsc oraz puli pieniężnej 3. sezonu Pucharu Polski Cybersport prezentuje się następująco:

1. Team Kinguin 12 000 zł
2. PRIDE 7 000 zł
3-4. Pompa Team, tomorrow.gg 3 000 zł
5-8. AGO Esports, Illuminar Gaming, Invizy Esports, Solaris Esports
9-12. EVOLVE by ITHardware.pl, Izako Boars, OFF-MODE, ex-PACT
13-20. EFBIJAJ, FeelMystery, Homesick, nakapetniki, Nonsens3, PRIDE Academy, PRIDE Talent Academy, SEAL Esports
21-36. Batalion gejming, BynieS, Codewise Unicorns, Delusion Team, FaZa Klan, THE LEG1ON, M1 Gaming, Orgless, Paragraph Crew, Pompa Team Academy, ProXima Academy, Punchliners, SLAVGENT, Unknownn, Vex.eSport, Worst InterNet