fot. EPICENTER

twist: Brollan jest kolejnym wielkim talentem ze Szwecji

Po dłużej przerwie GODSENT powróciło na lanową scene Counter-Strike’a. Szwedzka formacja w ostatnim czasie przeszła przez sporo zmian personalnych, wobec czego jej postawa pozostawała sporą zagadką.

Piątka Skandynawów rywalizuje obecnie na światowych finałach WESG 2017, podczas których trafiła do jednej grupy m.in. z AGO Esports. Przy okazji azjatyckiej imprezy wywiadu serwisowi HLTV udzielił Simon „twist” Eliasson, jeden z członków zespołu, który opowiedział co nieco m.in. na temat procesu formowania nowego składu:

W Barcelonie hampus bardzo nam zaimponował – przyznał 23-latek. – Od dłuższego czasu brakowało nam prowadzącego. To coś, czego nie było w składzie z dennisem i znajderem, gdyż nikt nie chciał być IGL-em. Z kolei Brollan to młodzian, który jest nieoszlifowanym jeszcze diamentem i, w mojej opinii, kolejnym wielkim talentem ze Szwecji. Potrzebuje on jednak nieco czasu, ma zaledwie 15 lat i nie występował jeszcze na podobnych imprezach. Przez to jest lekko nerwowy itd., ale to w końcu minie – zapewnił.

Dużo w grze drużyny zmieniło właśnie pojawienie się nowego lidera, którym z miejsca został Hampus „hampus” Poser. Jak jednak wyjaśnia twist, pewnien wpływ na postawę ekipy mają wszyscy zawodnicy:

Nasz styl jest dość mieszany, szczerze mówiąc na wiele rzeczy składają się agresywne ruchy – stwierdził Eliasson. – Jednocześnie pomagamy jednak hampusowi, dzieląc się pewnymi pomysłami, które można wdrożyć. On sam dobrze sprawuje się z kolei w zarządzaniu ludźmi, panowaniu nad sytuacją, mówieniu wszystkim co mają robić. To jego mocna strona – dodał.

GODSENT to jeden z przedstawicieli szwedzkiej sceny, którego celem jest przywrócenie Szwecji na zajmowaną wcześnie przez wiele lat pozycję niezaprzeczalnego lidera. Jak twierdzi sam 23-latek, powinno się to wydarzyć już niedługo.

Wydaje mi się, że szwedzka scena zmierza ku lepszemu – przyznał twist. – Gra NiP-u się poprawiła, podobnie wygląda to w przypadku Fnatic. Sądzę, że tylko kwestią czasu jest aż Szwecja powróci ma szczyt – zakończył.

Pełny zapis rozmowy z Simonem „twistem” Eliassonem w języku angielskim znaleźć można pod tym adresem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
AGO TOAO

TOAO: Możemy jedynie wyciągnąć wnioski i cieszyć się, że zimny prysznic przyszedł tak wcześnie

Dla AGO Esports zakończył się już pierwszy etap światowych finałów World Electronic Sports Games 2017. Polacy wygrali dwa z trzech meczów w fazie grup...