fot. ESL/Adela Sznajder

Oficjalnie: TACO zasila szeregi Liquid!

Epitacio „TACO” de Melo został oficjalnie zaprezentowany jako gracz Teamu Liquid! Brazylijczyk, który stosunkowo niedawno rozstał się z SK Gaming, zastąpił w TL swojego rodaka, Lucasa „steela” Lopesa. Co ciekawe, steel sam zdecydował się odejść z drużyny.

steel do Teamu Liquid dołączył w listopadzie ubiegłego roku. Przez ten czas Lopes i spółka zdołali wygrać cs_summit 2 oraz uplasować się w strefie medalowej na SL i-League StarSeries Season 4 i IEM Katowice 2018. Niemniej jednak, Brazylijczyk sam przyznaje, że nie czuł się w drużynie najlepiej:

Nie byłem szczęśliwy ze względu na moje indywidualne występy. Sposób, w jaki podchodziłem do Teamu Liquid zarówno w grze, jak i poza nią był całkowicie niewłaściwy, przez co nigdy nie czułem się tutaj komfortowo. Wyciągnąłem jednak wnioski z moich błędów i mogę uznać to za pozytywne doświadczenie, niczego nie żałuję.

Z tego względu zdecydowałem się ustąpić miejsca w podstawowym składzie. Chciałbym w tym miejscu podziękować organizacji i moim kompanom za ten wspólnie spędzony czas. Dziękuję, jesteście naprawdę niesamowici!

Lukę po steelu wypełni TACO, który jeszcze do niedawna kojarzony był z SK Gaming. Zawodnik rozstał się jednak z drużyną i postanowił poszukać nowych wyzwań. Z Teamem Liquid łączono go od pewnego czasu, dlatego transfer ten nie jest żadnym zaskoczeniem. Brazylijczyk w następujących słowach skomentował transfer:

Dołączenie do najlepszego amerykańskiego zespołu CS:GO to dla mnie niesamowita szansa. Gracze są bardzo utalentowani i wierzę, że mam to, czego oni potrzebują, by zacząć wygrywać turnieje. Ponowne połączenie swoich sił z zewsem pomogło mi w podjęciu decyzji o dołączeniu do Liquid i jestem pewny, że to dla mnie właściwe miejsce. Nie mogę się doczekać, by zacząć trenować, wnieść do drużyny swoje doświadczeni i pomóc jej w każdym aspekcie, by stać się numerem jeden.

Bóg przebacza. TACO nigdy.

Aktualny skład Teamu Liquid przedstawia się następująco:

  • Nicholas „nitr0” Cannella
  • Jonathan „EliGE” Jablonowski
  • Russel „Twistzz” Van Dulken
  • Keith „NAF” Markovic
  • Epitácio „TACO” de Melo
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Gambit Hobbit Dreamhack 2017

Hobbit rezygnuje z roli IGL-a w Gambit

Abay "Hobbit" Khasenov, zawodnik Gambit Esports, poinformował o rezygnacji z funkcji In Game Leadera i ogłosił, że od teraz wschodnioeuropejską formac...