Według informacji, do których dotarł serwis Flickshot, w G2 Esports szykują się wielkie zmiany. Włodarze organizacji po ostatnich niepowodzeniach mieliby być bowiem skłonni przystać na propozycję Richarda "shoxa" Papillona, który już jakiś czas temu zamierzał w gruntowny sposób przebudować skład swojej drużyny.

Początkowo pomysł 25-latka nie przypadł nikomu do gustu, czego efektem były nieporozumienia wewnątrz drużyn, a w konsekwencji także przesunięcie Papillona na rezerwę. Wówczas jego miejsce zajął Óscar "mixwell" Cañellas, który przez ostatnie dwa miesiące nie przekonywał jednak i to m.in. "dzięki" niemu G2 zanotowało fatalny występ podczas DreamHack Masters Marseille 2018. Nieco lepiej było już przy okazji Intel Extreme Masters Sydney 2018, ale najprawdopodobniej nie będzie to już miało wpływu na dalsze losy zespołu.

Wszystko dlatego, że Carlos "ocelote" Rodríguez miał wreszcie zawierzyć shoxowi, który, jak podaje francuski serwis, będzie mógł poukładać wszystkie klocki po swojemu. Wobec tego wielce prawdopodobne wydaje się, że do ekipy zawitają awizowani już jakiś czas temu Kevin "Ex6TenZ" Droolans oraz Édouard "SmithZz" Dubourdeaux. W składzie pozostać miałby z kolei Kenny "kennyS" Schrub, który od samego początku nie miał nic przeciwko takiemu ruchowi.

Niewiadomą pozostaje natomiast obsada piątego fotela. Papillon i spółka mogliby kontynuować współpracę z Nathanem "NBK-" Schmittem, co pozwoliłoby G2 zachować slota na Majorze. Inny scenariusz zakłada, że NBK- dołączy do pozostałej wydalonej dwójki, czyli Danego "apEXa" Madesclaire i Alexandre'a "bodyy'ego" Pianaro, by wraz z nimi stworzyć nową drużynę, która już teraz miałaby zagwarantowane miejsce na FACEIT Major London 2018.

Jeśli powyższe plotki się potwierdzą, skład G2 Esports będzie prezentować się następująco:

  • ⁠Kenny "kennyS" Schrub
  • Richard "shox" Papillon
  • Édouard "SmithZz" Dubourdeaux
  • Kevin "Ex6TenZ" Droolans