STS
fot. StarLadder

VG.Flash z ostatnim slotem na azjatyckim Minorze

Nareszcie poznaliśmy komplet drużyn, które wystartują w azjatyckim Minorze. Jako ostatnie awans na londyńską imprezę zapewniło sobie VG.FlashGaming, które w powtórzonym finale chińskich eliminacji nie dało najmniejszych szans Roar eSports. Pierwotnie po zwycięstwo sięgnęło Fierce Tiger, ale krótko po tym zaskakującym sukcesie okazało się, iż jeden z graczy tej ekipy jest powiązany z jednym ze zbanowanych […]

Nareszcie poznaliśmy komplet drużyn, które wystartują w azjatyckim Minorze. Jako ostatnie awans na londyńską imprezę zapewniło sobie VG.FlashGaming, które w powtórzonym finale chińskich eliminacji nie dało najmniejszych szans Roar eSports.

Pierwotnie po zwycięstwo sięgnęło Fierce Tiger, ale krótko po tym zaskakującym sukcesie okazało się, iż jeden z graczy tej ekipy jest powiązany z jednym ze zbanowanych kont Steam. A warto pamiętać, że FT już wcześniej zostało karnie usunięte z CS:GO Asia Championships 2018, także z uwagi na oszustwo. Wobec tego FACEIT nie miał zamiaru patyczkować się z podejrzanym zespołem i również go zdyskwalifikował.

Dlatego też finał musiał odbyć się ponownie. Spotkały się w nim VG.Flash oraz Roar, które wcześniej przegrało ze wspomnianym już Fierce w meczu półfinałowym. Samo spotkanie było bardzo krótkie, bo faworyzowana od samego początku drużyna YuLuna „Summera” Caia nie pozostawiła żadnych złudzeń o wiele niżej notowanym rywalom i na obu rozegranych mapach oddała im w sumie tylko jedenaście rund. Wyniki 16:5 na Overpassie i 16:5 na Duscie2 jasno obrazują skalę dominacji, jaka była udziałem składu powstałego w wyniku połączenia Vici oraz Flash, toteż jego awans był jak najbardziej zasłużony.

Pełna lista uczestników prezentuje się następująco:

5POWER Gaming Renegades Signature Gaming SZ Absolute
Tainted Minds TyLoo Uniquestars VG.FlashGaming

Azjatycki Minor odbędzie się między 16 a 20 lipca w Londynie. Jego łączna pula nagród osiągnie kwotę 50 tysięcy dolarów, a ponadto dwa najlepsze zespoły zapewnią sobie udział we wrześniowym brytyjskim Majorze.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziś startują lanowe finały ECS Season 5, na początek Astralis vs Cloud9

Niespełna trzy tygodnie po zakończeniu 7. sezonu ESL Pro League czeka nas finisz kolejnej ligi. Tym razem poznamy mistrza 5. sezonu Esports Championsh...