fot. StarLadder

Dwie dyskwalifikacje i koniec – skład Fierce Tiger rozwiązany

Sygnowany przez Fierce Tiger skład CS:GO oficjalnie dopełnił żywota, ale można się było tego spodziewać. Wszak wokół chińskiej ekipy nagromadziło się ostatnio sporo kontrowersji i to niebezzasadnie. Ale, co ciekawe, winny całego zamieszania… pozostał w organizacji.

Ale od początku – w połowie maja Fierce Tiger niespodziewanie zatriumfowało podczas chińskich eliminacji do CS:GO Asia Championships 2018, pokonując po drodze m.in. TyLoo oraz VG.FlashGaming. Krótko po tym sukcesie na jaw wyszło jednak, że jeden z członków drużyny, Kun „LEo” Hou, został ukarany VAC banem. W tej sytuacji cały zespół został zdyskwalifikowany, ale mimo to podjął kolejną próbę wejścia na szczyt.

I udało się, bo FT awansowało na azjatyckiego Minora, chociaż awans ten uzyskało bez walki, gdyż problemy z internetem wyeliminowały VG.Flash z udziału w wielkim finale. Ostatecznie zapadła decyzja o powtórzeniu tego meczu, ale włodarze FT odmówili, gdyż zawodnicy mieli wtedy znajdować się już na wakacjach. Wtedy też ekipa otrzymała drugą dyskwalifikację, chociaż należy wspomnieć, że już wtedy w stosunku do składu toczyło się śledztwo, które wskazywało, że nieznany nikomu następca LEo, który grał pod nickiem tbgirl, także jest powiązany z jednym ze zbanowanych kont.

Jakiś czas temu LEo otrzymał od Valve VAC bana, co wzbudziło wielkie zainteresowanie całego świata. Fierce Tiger błyskawicznie skontaktowało się z Valve i przedstawiło swoje dowody w tej sprawie, ale zostały one odrzucone – napisali przedstawiciele organizacji w oświadczeniu. – W odniesieniu do tej decyzji, a także z szacunku do naszych zawodników, którzy niesłusznie zostali wmieszani w całą tę sprawę, ogłaszamy, iż rozwiązujemy nasz skład CS:GO. Savage. tb, HZ i Monster to od teraz wolni gracze. Mogą swobodnie przenieść się do jakiejkolwiek drużyny, by tam kontynuować swoje kariery. Liczymy, że czwórka graczy, którzy nie zawinili w tej sprawie, będzie mogła odnieść w przyszłości sukces – dodano.

Oznacza to, że umowa, którą Hou był związany z Fierce Tiger, nadal pozostaje ważna. Ze swoich umów zwolnieni zostali natomiast:

  • Bin „Savage” Liu
  • BingYuan „tb” Li
  • Zhen „HZ” Huang
  • QingYu „Monster” Deng
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Epsilon z oskarishem podejmie x-kom w kolejnym meczu Legend Series

Po niespełna tygodniu przerwy powraca piąta edycja Legend Series. Dziś w akcji zobaczymy aż sześciu polskich zawodników, bowiem rodzimy x-kom team pod...