STS
fot. Daniel Ranki (https://twitter.com/daniranki)

Virtus.pro poznało swoich rywali na CS:GO Asia Championships 2018

Ostatnimi czasy Virtus.pro coraz rzadziej ma okazję zaprezentować się na najważniejszych turniejach w Europie czy Ameryce Północnej. Mimo wszystko jednak Polacy nadal są popularni w Azji, dzięki czemu kilka tygodni temu otrzymali bezpośrednie zaproszenie na CS:GO Asia Championships 2018.

Dziś, na dwa dni przed startem zawodów, Virtusi poznali wreszcie ekipy, z którymi przyjdzie im się mierzyć w fazie grupowej. A nie da się ukryć, że los był dla podopiecznych Jakuba „kubena” Gurczyńskiego dość łaskawy, bowiem Natus Vincere czy też Ninjas in Pyjamas trafiły do grupy A. Natomiast w zbiorze B razem z VP znalazła się tylko jedna formacja z Europy – Heroic. Pozostałe dwa sloty zgarnęli natomiast przedstawiciele Dalekiego Wschodu, czyli MVP PK oraz TyLoo.

Pierwszym rywalem Filipa „NEO” Kubskiego i spółki będzie ostatnia z wymienionych drużyn, z którą, co ciekawe, polska piątka nie miała jeszcze okazji się mierzyć. Virtus.pro może mieć za to o wiele gorsze wspomnienia związane z pozostałą dwójką. Heroic dwukrotnie wyeliminowało graczy znad Wisły z Intel Extreme Masters Katowice, natomiast MVP mocno napsuło im krwi podczas StarLadder StarSeries i-League Season 4.

Podział na grupy prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B
Team EnVyUs Heroic
Natus Vincere MVP PK
Ninjas in Pyjamas TyLoo
VG.FlashGaming Virtus.pro

CS:GO Asia Championships 2018 odbędzie się między 14 a 18 czerwca w Szanghaju. Łączna pula nagród imprezy osiągnie kwotę 300 tysięcy dolarów, z czego zwycięzcy wielkiego finału zgarną 150 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

oskarish: Wkroczyliśmy na drogę prawną i będziemy walczyć o pieniądze

Oskar "oskarish" Stenborowski dużą część swojej kariery esportowej spędził występując w drużynach spoza naszego kraju. Dzięki temu poznał wielu graczy...