minise kinguin
fot. ESL

Kinguin o krok od zamkniętych eliminacji do europejskiego Minora

Za Teamem Kinguin wyczerpujące dwa dni trzecich otwartych eliminacji do europejskiego Minora. Polska formacja musiała w tym czasie rozegrać wiele spotkań i przejść przez piekło formatu BO1, ale ostatecznie udało jej się, dzięki czemu już tylko jeden krok dzieli ją od awansu do etapu zamkniętego.

Dotychczas los sprzyjał Kinguin, bo ekipa dowodzona przez Wiktora „TaZa” Wojtasa trafiała z reguły na słabszych od siebie przeciwników, chociaż należy oczywiście pamiętać, że przy zaledwie jednej mapie fakt ten nie ma czasami większego znaczenia. Tak czy inaczej, pierwszym poważniejszym rywalem na drodze graczy znad Wisły było dopiero eXtatus, które poległo jednak 9:16 i to mimo że wcześniej samo pokonało wyżej notowany Team LDLC.com.

Potem nastała wreszcie era spotkań best of three, a na jej początek TK musiało podjąć niemieckie Berzerk, pod banderą którego występuje Michał „OKOLICIOUZ” Głowaty. I o ile na Trainie mogliśmy oglądać jeszcze w miarę wyrównany pojedynek, to już Dust2 był zupełnie jednostronny. Na przywróconej niedawno mapie polska piątka pokonała swoich oponentów aż 16:4, awansując tym samym do decydującego meczu.

A w nim TaZ i spółka zmierzą się z Singularity Esports. Szwedzi, podobnie jak Kinguin, zbudowali w tym roku zupełnie nowy skład, ale na razie nie mieli zbyt wielu powodów do radości. Okazją na zmianę tego stanu rzeczy ma być właśnie europejski Minor i widać, że Skandynawom naprawdę na nim zależy – wszak w poprzednich fazach udało im się ograć m.in. regularnie występujące na międzynarodowych imprezach The Imperial czy też MAGICIANS, w którym grał Kamil „kamil” Kamiński.

Harmonogram środowych spotkań prezentuje się następująco:

13 czerwca
19:00 Singularity Esports vs Team Kinguin BO3 transmisja
19:00 Squared Esports vs EURONICS Gaming BO3 transmisja

Ostatecznie awans na zamknięte eliminacje do europejskiego Minora uzyskają zwycięzcy poszczególnych starć. Sam etap zamknięty odbędzie się natomiast między 29 czerwca a 1 lipca.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Faza online trzeciego sezonu PLE zakończona, znamy komplet półfinalistów

Ligowy etap trzeciego sezonu Polskiej Ligi Esportowej dobiegł końca. Wtorek mógł być jednak lekkim zawodem dla fanów krajowej sceny CS:GO, gdyż z czte...