Losy prowadzonej przez Pompa Team dywizji CS:GO były w tym roku niezwykle burzliwe. Wszak w sformowanym w styczniu składzie doszło do szeregu zmian, a drzwi w siedzibie organizacji nie zamykały się prawie wcale, gdyż co chwilę wchodzili i wychodzili przez nie kolejni zawodnicy. Ostatecznie cały projekt miał swój smutny finał, ale tego można się było spodziewać.

Na początku czerwca włodarze Pompy podjęli bowiem decyzję o rozstaniu z zakontraktowanymi dotychczas graczami. I na tym ta historia powinna się zakończyć, ale tak się nie stało, gdyż głos postanowił zabrać Kuba "Markoś" Markowski. Jeden z byłych już członków drużyny poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że organizacja po raz drugi nie uregulowała na czas wszystkich płatności, a ponadto nałożyła na zawodników karę za nierozegranie wcześniej zaplanowanych spotkań:

Na poczatku napisze, ze jestem osoba, ktora zawsze stara sie unikac wszelkich dram, no ale tym razem musze sie...

Posted by Kuba "Markoś" Markowski on Tuesday, June 12, 2018

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Krzysztofa „KXN-a” Szymczaka, menadżera Pompy. W oświadczeniu (wersja oryginalna, bez edycji) przygotowanym specjalnie dla Cybersport.pl 21-latek odbił piłeczkę, przyznając, że to gracze sami odmówili gry m.in. w PLE, zaś należne im pieniądze zostaną wypłacone do końca bieżącego miesiąca :

Ja jako menadżer chłopaków żyłem z nimi w zgodzie, ale także i z organizacją, i tak zostało to do dnia dzisiejszego. Dnia 12 czerwca zostały zliczone zaległości oraz płatności, jakie mieli otrzymać zawodnicy. Po przesłaniu do IsAmU informacji o zaległościach poprosił on, aby odjąć od pensji zawodnikom dana kwotę pieniężną z racji niedokończenia PLE oraz aby rozliczyć chłopaków do 25 maja za ich podejście do grania oraz turniejów. Wcześniej pojawiły się też ode mnie zapytania czy drużyna zagra ta ligę do końca, ale nie wszyscy zgodzili się na granie. 12 czerwca, kilka godzin przed meczem, dostałem zapytanie od PLE, że potrzebują informacji o tym czy zagramy ostatni mecz z PACT. O 18:30 wysłałem info, że oddajemy mecz walkowerem z racji wcześniejszej decyzji drużyny. Jak już było za późno pojawiła się nagle chęć grania drużyny, ponieważ dowiedzieli się, że przepadnie wynagrodzenie z wyników na PLE. Cała sytuacja jest bardzo kuriozalna, ale starałem się też jakoś ją załagodzić. Pieniądze mają zostać wypłacone zawodnikom do końca czerwca, a wszystkie decyzje zostały podjęte przez właścicieli organizacji.

A co do NEEXA i repo – NEEX został odsunięty od składu na rezerwę, nie wyrzucony z organizacji. Jest to sprawa prywatna, której nie chcemy rozwijać, ale właściciel organizacji uznał, że przyda mu się taka przerwa. Z kolei repo został usunięty z drużyny i organizacji. Właściciel podjął decyzje o takich roszadach ze względu na słabe wyniki drużyny.

Ostatni skład Pompa Teamu powstał w połowie stycznia i od tego czasu przewinęło się przez niego w sumie dziewięciu zawodników. Największymi sukcesami ekipy, która dowodzona była przez Bartosza "Hypera" Wolnego pozostają drugie miejsce podczas Malta Esport Masters 2018 oraz awans na finały 3. edycji Pucharu Polski Cybersport.