Choć obecność polskiej drużyny na “mistrzostwach Azji” może dziwić, to sympatycy Virtus.pro z pewnością nie będą narzekać na kolejną okazję do oglądania ich w akcji. Jako że grupowi rywale ekipy NEO nie należą do światowej czołówki, dla Virtusów będzie to idealna okazja do powrotu do formy. Jak przewidują Gracze STS, pierwszy krok w tym kierunku Polacy wykonają już w porannym meczu z TyLoo.

Jakkolwiek dziwnie to nie brzmi, VP znajduje się obecnie na podobnym poziomie co ekipa z Chin. Obie drużyny odpadły z niedawnego StarSeries i-League Season 5 wygrywając po drodze tylko jedno spotkanie, choć należy zauważyć, że to TyLoo miało trudniejszą konkurencję. Nie świadczy to dobrze o dyspozycji Polaków - legendarny zespół znad Wisły od dłuższego czasu nie potrafi wyjść z dołku, ale rozgrywany w Szanghaju turniej wydaje się ku temu idealną okazją.

Pojedynek z udziałem TyLoo i Virtus.pro rozpocznie się w piątek o 7:00 i zostanie rozegrany w trybie BO3. Faworytem analityków jest azjatycka formacja, jednak Gracze STS wierzą w triumf naszych rodaków – aż 77% stawia właśnie na Virtusów.