Virtus.pro to drugi obok Natus Vincere zespół, który może być pewny gry w półfinale CS:GO Asia Championships 2018. W swoim drugim dziś meczu Polacy z drobnymi tylko problemami poradzili sobie z międzynarodowym składem Heroic i zmagania w grupie B zakończyli na pierwszym miejscu.

Heroic 0 : 2 Virtus.pro

(Asia Championships – mecz wygranych grupy B)
14 6 Mirage 9 16
8 7
10 2 Cache 13 16
8 3
 Train 

Mecz rozpoczął się od Mirage'a, na którym to Virtus.pro zanotowało lepszy start. Polska formacja dzięki wygranej pistoletówce prowadziła już 5:1, ale potem spuściła nieco z tonu, dając tym samym Heroic nadzieje na comeback. Były to jednak nadzieje płonne, bo do przerwy skandynawski skład nie zdołał dogonić Virtusów, chociaż tracił do nich już tylko jedno oczko. Niemniej co się odwlecze, to nie uciecze – Adam "friberg" Friberg i spółka ruszyli ostro z kopyta na początku drugiej połowy, dzięki czemu zanotowali serię siedmiu wygranych z rzędu rund. Nie żeby podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego się tym podłamali, bo po chwili... odpowiedzieli dokładnie tym samym. Tak czy inaczej samy wynik był bardzo bliski, ale nim ktokolwiek zdołał w ogóle wypowiedzieć słowo "dogrywka", gracze znad Wisły postawili wreszcie kropkę nad i, triumfując 16:14.

Po trudnym boju na pierwszej mapie przyszła pora na... pogrom na drugiej. Niespodziewanie polska piątka kompletnie zdominowała swoich rywali na znienawidzonym przez siebie Cache'u. Filip "NEO" Kubski wraz z kolegami nie mieli litości dla fatalnie prezentującego się w obronie Heroic i raz po raz przypuszczało udane ataki na zajmowane przez Skandynawów bombsite'y. Nic więc dziwnego, że VP kończyło grę po stronie terrorystów z niesamowicie korzystnym rezultatem 13:2. W drugiej odsłonie starcia ekipa friberga podjęła jeszcze jedną próbę powrotu i nawet udało jej się odrobić sporą część strat. Nim jednak wynik stał się naprawdę niebezpieczny, Virtusi wreszcie przełamali dobrą passę przeciwników i przypieczętowali swoje zwycięstwo w stosunku 16:10.

W ostatnim dzisiejszym meczu, którego stawką będzie awans do ćwierćfinału, MVP PK podejmie TyLoo. Spotkanie to wraz z angielskim komentarzem oglądać można za pośrednictwem oficjalnego kanału PGL na Twitchu. Po więcej informacji na temat CS:GO Asia Championships 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.