fot. ESL/Helena Kristiansson

FaZe Clan pierwszym finalistą ESL One Belo Horizonte!

Zakończył się pierwszy półfinał ESL One Belo Horizonte 2018, w którym FaZe Clan zawalczył z Teamem Liquid. Pierwszym uczestnikiem jutrzejszego finału po wyczerpującym pojedynku została europejska drużyna.

FaZe Clan 2 : 1 Team Liquid

(ESL One BH 2018 – półfinał)
16 13 Nuke 2 3
3 1
14 5 Dust2 10 16
9 6
16 9 Mirage 6 7
7 1

W starciu na Nuke’u od samego początku dominował FaZe Clan. Europejczycy pokonali rywali jedenaście razy z rzędu, a następnie, po dwóch punktach straty, zgarnęli jeszcze jedno oczko kończąc połówkę wynikiem 13:2. Podopieczni amerykańskiej organizacji po zamianie stron przegrali w pistoletówce i force’ie. Zwycięstwo zawodników Liquid w tym meczu było już praktycznie niemożliwe – TACO i spółka musieliby odrobić aż trzynaście rund. Ostatecznie, po jeszcze jednej porażce, NiKo i spółka zakończyli spotkanie na pierwszej mapie wynikiem 16:3.

Po bardzo jednostronnym spotkaniu na Nuke’u, przyszedł czas na rozgrywkę na Duscie2 – mapie wybranej przez FaZe. Tutaj z kolei to ekipa Twistzza w pierwszej połówce pociągała za sznurki, pozwalając swoim rywalom na zdobycie tylko pięciu punktów przed zamianą stron. W drugiej części spotkania Europejczycy szybko odzyskali utracone rundy, a nawet po chwili wyszli na prowadzenie 14:13. Druga mapa wpadła ostatecznie na konto formacji z koniem w logo, która zgarnęła na niej wszystkie pozostałe oczka.

Decydujące starcie odbyło się na Mirage’u. Początek gry był dość wyrównany, lecz po chwili FaZe Clan zaczął wysuwać się na prowadzenie, dzięki czemu GuardiaN wraz z kolegami pierwszą połówkę zakończyli wynikiem 9:6. Problemem dla Liquid była również wygrana Europejczyków w drugiej pistoletówce. EliGE i jego kompani nękani problemami finansowymi coraz bardziej oddalali się od zwycięstwa, a tym samym od awansu do wielkiego finału imprezy. Koniec końców, po oddaniu przeciwnikom jeszcze jednego punktu, ekipa raina wygrała na tej mapie 16:7.

Już o 19:30 odbędzie się drugi półfinał ESL One Belo Horizonte 2018, w którym mousesports zmierzy się z SK Gaming. Spotkania wraz z polskim komentarzem oglądać można za pośrednictwem ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat imprezy zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

DH Open: The Imperial vs AGO Esports – statystyki graczy

W swoim drugim dzisiejszym meczu podczas DreamHack Open Summer 2018 AGO Esports musiało przełknąć naprawdę gorzką pigułkę. W meczu wygranych grupy A P...