STS
fot. GG League/Maciej Kołek

x-kom i Valiance w półfinale GG League 2018

Poznaliśmy dwie pierwsze drużyny, które już teraz mogą być pewne gry w fazie pucharowej poznańskich finałów Good Game League 2018. W kolejnym etapie rozgrywanych w stolicy Wielkopolski zawodów na pewno zobaczymy reprezentantów x-kom teamu oraz Valiance & Co.

Nie da się ukryć, że mało kto dawał x-komowi szansę na sukces. Podopieczni Adriana „IMD” Piepera trafili wszak do jednej grupy z wyżej notowanymi Fragsters oraz Teamem Kinguin, ale nie załamało to ich. Wręcz przeciwnie – czwarty zespół ostatniej edycji ESL Mistrzostw Polski najpierw rozprawił się z Duńczykami, by następnie ograć 2:0 faworyzowane Kinguin. Co prawda obie mapy tego pojedynku były bardzo wyrównane, ale koniec końców nie miało to znaczenia, gdyż trzy punkty, a w efekcie awans i tak zgarnęli Daniel „STOMP” Płomiński wraz z kolegami.

Niestety takiego samego szczęścia nie miało Illuminar Gaming. Sformowany kilka miesięcy temu skład zdołał wcześniej co prawda ograć PRIDE, ale Valiance okazało się być przeciwnikiem zbyt wymagającym. Zwłaszcza o pierwszej mapie, Mirage’u, Polacy będą chcieli zapewne jak najszybciej zapomnieć. Niemniej pogrom w postaci wyniku 4:16 tylko ich zmotywował, dzięki czemu na Inferno mogliśmy obejrzeć pasjonujący pojedynek zakończony wygraną iHG. Jednakże było to pyrrusowe zwycięstwo, gdyż z uwagi na o wiele gorszy bilans punktowy Rafała „sany’ego” Pietrzaka i spółki w półfinale nie zobaczymy.

Swój udział w zawodach zakończyło również Vex.eSport. Teoretycznie najsłabszy uczestnik poznańskiego turnieju dzielnie postawił się niemiecko-duńskiemu składowi ALTERNATE aTTaX i bardzo długo toczył ze swoimi rywalami wyrównany bój. I chociaż był to bój przegrany, to wyniki 10:16 oraz 16:19 wstydu nie przynoszą i są godnym pożegnaniem z imprezą.

Komplet wyników trzeciej serii spotkań prezentuje się następująco:

16 czerwca

Grupa A

16:00 Valiance & Co 1:1 Illuminar Gaming
Mirage 16:4
Inferno 19:22

Grupa C

16:00 ALTERNATE aTTaX 2:0 3 Vex.eSport
Nuke 16:10
Mirage 19:16

Grupa D

16:00 Team Kinguin 0:2 x-kom team
Mirage 11:16
Overpass 17:19

Już za chwilę rozpoczną się trzy ostatnie pojedynki – Windigo Gaming podejmie Codewise Unicorns, PACT zmierzy się z ALTERNATE aTTaX, zaś Team Kinguin stanie naprzeciwko Fragsters. Wybrane spotkania oglądać można na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat Good Game League 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zmiana układu sił w Ameryce Północnej? Przedsezonowy power ranking NA LCS

Już dziś o godzinie 23:00 zainaugurowany zostanie letni split północnoamerykańskiej edycji LCS. Podobnie jak na wiosnę zdecydowałem się na ułożenie dr...