STS
fot. Fnatic

Oficjalnie: draken zastępuje Goldena we Fnatic

Szybko poszło – ledwie wczoraj pojawiły się pierwsze plotki na temat przenosin Williama „drakena” Sundina do Fnatic, a już dziś otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie takiego ruchu. Zgodnie z oczekiwaniami 22-latek zajął miejsce Maikila „Goldena” Selima. Od marca ubiegłego roku Sundin reprezentował barwy Ninjas in Pyjamas, dokąd trafił z Epsilon eSports. Wraz z legendarną formacją wystąpił na kilku imprezach […]

Szybko poszło – ledwie wczoraj pojawiły się pierwsze plotki na temat przenosin Williama „drakena” Sundina do Fnatic, a już dziś otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie takiego ruchu. Zgodnie z oczekiwaniami 22-latek zajął miejsce Maikila „Goldena” Selima.

Od marca ubiegłego roku Sundin reprezentował barwy Ninjas in Pyjamas, dokąd trafił z Epsilon eSports. Wraz z legendarną formacją wystąpił na kilku imprezach rangi międzynarodowej, a także sięgnął po triumf w DreamHack Open Valencia 2017 oraz Intel Extreme Masters Oakland 2017. Jednakże w ostatnich miesiącach 22-latek miał problemy z ustabilizowaniem swojej formy, co odbijało się także na postawie NiP-u. Zespół nie potrafił bowiem przeskoczyć pewnego poziomu, dlatego też na początku czerwca podjęto decyzję o przesunięciu młodego Szweda na ławkę rezerwowych, na której przebywał do dziś.

Jestem niesamowicie dumny i szczęśliwy, bo dołączam do Fnatic – przyznał draken w oficjalnym oświadczeniu. – Nie mogę się doczekać, ale nie chodzi tylko o ponowną możliwość gry z Xiztem, który udowodnił już, że może być jednym z najlepszych prowadzących, ale także o okazję wspólnych występów z legendami takimi, jak KRIMZ, flusha i JW! W NiP-ie spędziłem fantastyczny czas, podczas którego nauczyłem się niesamowitej ilości rzeczy i rozwinąłem się także jako człowiek. Teraz jednak rozpoczyna się nowy etap – dodał.

W związku z transferem Sundina w drużynie zabrakło miejsca dla Maikila „Goldena” Selima, który tym samym został odsunięty od składu. O możliwym odejściu wychowanka Fnatic Academy mówiło się już kilka miesięcy temu, ale sukcesy odniesione podczas IEM Katowice 2018 oraz światowych finałów WESG 2017 uratowały jego pozycję. Jak jednak widać, nie na długo, chociaż tak naprawdę można się było tego spodziewać. Pierwszą przesłanką, świadczącą o rychłym pożegnaniu z Selimem, było odebranie mu roli prowadzącego, którą przejął nowo przybyły Richard „Xizt” Landström.

W tej sytuacji skład Fnatic prezentuje się następująco:

  • Freddy „KRIMZ” Johansson
  • Jesper „JW” Wecksell
  • Robin „flusha” Rönnquist
  • Richard „Xizt” Landström
  • William „draken” Sundin
  • Jimmy „Jumpy” Berndtsson – trener
  • Maikil „Golden” Selim – rezerwa
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
TyLoo StarLadder 2018

CAC 2018: TyLoo zagra w półfinale z Virtus.pro, EnVyUs eliminuje Heroic

Za nami ćwierćfinały CS:GO Asia Championships 2018. W pierwszym z nich Ninjas in Pyjamas przegrało z TyLoo, a w drugim Team EnVyUs zwyciężył grając pr...