STS
fot. Maciej Kołek / maciejkolek.com

tomorrow.gg powalczy z AGO o triumf w 3. sezonie PLE w CS:GO

Poznaliśmy już obie ekipy, które jeszcze dziś powalczą o trium w 3. sezonie Polskiej Ligi Esportowej. Oprócz AGO Esports, które awans zapewniło sobie już kilka godzin temu, w wielkim finale wystąpi także tomorrow.gg. Skład znany wcześniej jako adwokacik poradził sobie dziś bowiem z innym półfinalistą, Codewise Unicorns.

Codewise Unicorns 0 : 2 tomorrow.gg

(PLE Season 3 – półfinał)
(1) 16 8 Dust2 7 19 (4)
7 8
8 3 Mirage 12 16
5 4
 Cache 

Na początku pojedynku na Duscie2 lepiej prezentowało się tomorrow.gg, które dzięki wygranej pistoletówce szybko zyskało przewagę. Z czasem jednak Codewise przejęło inicjatywę, notując nawet serię sześciu zdobytych z rzędu punktów. I chociaż potem do głosu ponownie doszli Grzegorz „SZPERO” Dziamałek i spółka to przed przerwą nie byli oni w stanie odzyskać już prowadzenia. Jeszcze gorzej dla t.gg wyglądało to po zmianie stron, bo ekipa Damiana „Falona” Tworka ani myślała się zatrzymać i była już o krok od wygranej. Na jej nieszczęście tomorrow znalazło jeszcze dostatecznie dużo sił, by odwrócić losy meczu, doprowadzić do dogrywki, a w niej sięgnąć po końcowe zwycięstwo wynikiem 19:16.

To niepowodzenie wyraźnie podłamało reprezentantów CU, którzy na Mirage’u wydawali się niemalże nieobecni. Podopieczni organizacji Roberta Gryna kompletnie nie radzili sobie z atakowaniem bombiste’ów i na przestrzeni całej pierwszej połowy zdołali tylko trzykrotnie zapunktować. Wówczas ich sytuacja wyglądała tragicznie i tylko cud mógł uratować Codewise od niechybnej porażki. Ten się jednak nie wydarzył, bo chociaż Falon wraz z kolegami jeszcze próbowali walczyć o comeback, to koniec końców to tomorrow mogło świętować spokojne zwycięstwo w stosunku 16:8.

Już za kilkanaście minut wielki finał, w którym AGO Esports podejmie tomorrow.gg. Mecz ten wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ryu będzie testowany jako trener Renegades

Trwające nieco ponad miesiąc poszukiwania nowego szkoleniowca Renegades dobiegły końca, przynajmniej tymczasowo. Oficjalnie potwierdzono bowiem, że pr...