fot. MIBR

Oficjalnie: Fallen i spółka przechodzą do MIBR!

To już oficjalne – brazylijski skład, który dotychczas występował pod banderą SK Gaming, zmienia pracodawcę. Niezwykle utytułowana ekipa pod wodzą Gabriela „FalleNa” Toledo od dziś będzie reprezentować barwy powracającej do żywych legendarnej formacji MIBR.

O przenosinach Brazylijczyków mówiło się już od dawna, więc nie są one żadnym zaskoczeniem. Umowa latynoskiej piątki z SK wygasała bowiem wraz z końcem czerwca i na ostatnich turniejach dało się zauważyć, że zawodnicy nie przykładają się do gry tak, jak wcześniej. Co więcej, potrafili oni nawet pojawiać się na scenie bez trykotów swojej ekipy, albo, co gorsza, w koszulkach Immortals, które jest odpowiedzialne za powrót made in brazil. To właśnie organizacja zarządzana przez Noah Whinstona już jakiś czas temu nabyła prawa do tej uznanej marki.

Ta koszulka jest dość „ciężka”, ale my potrafimy radzić sobie z presją i zamierzamy nadal grać swoje – przyznał jeden z liderów drużyny, Marcelo „coldzera” David, podczas prezentacji składu. – W przeszłości, w roku 2016 czy 2017, wygraliśmy wiele turniejów i tym samym udowodniliśmy wszystkim, że jesteśmy najlepsi na świecie. Teraz jednak przed nami zupełnie nowa przygoda – dodał.

Nazwa MIBR najwięcej powie kibicom pamiętającym jeszcze czasy Counter-Strike’a 1.6, gdyż to wtedy zespół o tej nazwie święcił największe sukcesy. Najważniejszym z nich jest oczywiście triumf podczas ESWC 2006 – podczas tamtej imprezy ekipa, w której znajdowali się m.in. Lincoln „fnx” Lau, Raphael „cogu” Camargo oraz Carlos „KIKO” Segal pokonała faworyzowane Fnatic aż 16:6. Niemniej w kolejnych latach made in brazil znacznie podupadło, a w 2012 roku po wielomiesięcznej pauzie definitywnie zniknęło ze sceny.

Nowy skład MIBR prezentuje się następująco:

  • Gabriel „FalleN” Toledo
  • Marcelo „coldzera” David
  • Fernando „fer” Alvarenga
  • Ricardo „boltz” Prass
  • Jake „Stewie2K” Yip
  • Ricardo „dead” Sinigaglia – trener

Debiut ekipy w nowych barwach nastąpi już 3 lipca. To własnie tego dnia w Kolonii wystartują zawody ESL One Cologne 2018, których mibr będzie uczestnikiem.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Fnatic sOAZ, LCS EU 2017 Summer Split

EU LCS: Totalna dominacja Fnatic nad Teamem Vitality

Drugi tydzień letniej rundy EU LCS 2018 Summer Split zakończony. W meczu wieńczącym drugą kolejkę do walki stanęły Fnatic oraz Team Vitality. Choć po...