BIG gobb
fot. ESL/Helena Kristiansson

MIBR za burtą! BIG w play-offach ESL One Cologne

Zakończył się ostatni mecz rozgrywany w ramach dolnej drabinki ESL One Cologne. MIBR zmierzyło się w nim z BIG o awans do ćwierćfinału. Dość niespodziewanie zwyciężyła w nim druga wymieniona ekipa, która po ciężkiej batalii wyeliminowała Brazylijczyków i Amerykanina z turnieju.

MIBR 1 : 2 BIG

(ESL One Cologne – finał drabinki przegranych grupy B)
9 5 Cache 10 16
4 6
16 7 Overpass 8 9
9 1
(5) 20 7 Inferno 8 22 (7)
8 7

Pierwsze rundy podczas rozgrywki na Cache’u wpadły na konto graczy BIG. Ekipa ta stopniowo powiększała swoje prowadzenie osiągając pięć punktów przewagi na koniec połówki. Po zamianie stron Johannes „tabseN” Wodarz i spółka doliczyli sobie na konto kolejne cztery oczka, jeszcze bardziej pogarszając sytuację rywali. Koniec końców wywodzący się z Niemiec zespół zwyciężył na tej mapie wynikiem 16:9.

Przez mniej więcej połowę pierwszej części gry na Overpassie prowadziło BIG, które szybko dotarło do wyniku 7:1. Moment później byli gracze SK Gaming jednak się obudzili i odrobili aż siedem punktów, znacząco polepszając swoją sytuację przed zamianą stron. Druga pistoletówka, jak i wszystkie kolejne rundy – z wyjątkiem dwudziestej pierwszej – wpadły na konto ekipy Ricarda „boltza” Prassa.

Pierwsza część pojedynku na decydującym Inferno była bardzo wyrównana. Oba zespoły co chwilę zdobywały kolejne punkty i nie pozwalały przy okazji drugiemu wyjść na jakiekolwiek większe prowadzenie. Zbliżony był także wynik, który wyświetlił się po zakończeniu połówki – BIG prowadziło zaledwie jednym oczkiem. Po zamianie stron najpierw MIBR wysunął się na czteropunktowe prowadzenie, a chwilę później kolejne rundy zaczęli wygrywać Niemcy i Brytyjczyk. Walka stawała się coraz bardziej zażarta, najpierw byli zawodnicy SK ulegali rywalom, a następnie doprowadzili do dogrywki. Ostatecznie to Fatih „gob b” Dayik i spółka dzięki zwycięstwu 22:20 na trzeciej mapie wyeliminowali z turnieju brazylisko-amerykańską formację.

Już jutro o 15:00 będziemy świadkami kolejnych spotkań rozgrywanych w ramach ESL One Cologne. Transmisja wybranych meczów wraz z polskim komentarzem dostępna będzie w ESL.TV Polska. Zapraszamy również do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie więcej informacji na temat wyników, uczestników czy terminarza tych zawodów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
FaZe Clan cromen

ESL One Cologne: FaZe Clan w półfinale, upokorzone Fnatic zagra w ćwierćfinale

Za nami ostatni i najważniejszy mecz grupy B rozgrywany podczas ESL One Cologne. FaZe Clan zmierzyło się w nim z Fnatic o bezpośredni awans do półfina...