fot. DreamHack/Adela Sznajder

Major nie dla Não Tem Como, eUnited drugim półfinalistą amerykańskiego Minora

Graczom Não Tem Como koło nosa przejdzie awans na FACEIT Major London 2018, a tym samym być może także kontrakt z SK Gaming. Brazylijska ekipa w decydującym meczu grupy A amerykańskiego Minora nie potrafiła przeciwstawić się pewnie grającemu dziś eUnited i poległa 0:2.

eUnited 2 : 0 Não Tem Como

(Americas Minor – decydujący mecz grupy A)
16 11 Train 4 4
5 0
16 7 Inferno 8 13
9 5
 Mirage 

Mimo gry po stronie atakującej, to eUnited lepiej weszło w mecz i bardzo szybko zyskało na Trainie skromną przewagę, która jednak stale powiększała się wraz z upływającym czasem. No ale nic dziwnego, wszak obrona Não Tem Como była dziś dziurawa niczym ser szwajcarski i tylko czterokrotnie zdołała oprzeć się ofensywnym zakusom przeciwników. Okazało się zresztą, że Brazylijczycy mieli problem nie tylko z obroną, ale i atakiem – po przejęciu roli terrorystów ekipa z Ameryki Południowej nie zdobyła już ani jednego punktu! Tym samym sam pojedynek trwał nieco ponad pół godziny i zakończył się okazałym zwycięstwem Amerykanów w stosunku 16:4.

Siłą rozpędu eUnited mocno rozpoczęło także Inferno, ale taki stan rzeczy nie potrwał długo. NTC coraz śmielej poczynało sobie bowiem w grze defensywnej, aż wreszcie stworzyło całkiem sprawny blok obronny, dzięki któremu jeszcze przed przerwą wyszło na skromne, jednopunktowe prowadzenie. Problem polegał jednak na tym, że druga pistoletówka padła łupem podopiecznych Jareda „osorandoma” Hartmana, a ci skrzętnie skorzystali z takiego prezentu i bardzo szybko odwrócili sytuację na swoją korzyść. Nagle to byli gracze Rise Nation mogli pochwalić się przewagą 13:8, która w końcowym rozrachunku miała kluczowe znaczenie. Bo chociaż Não Tem Como zaciekle walczyło jeszcze o dogrywkę i było naprawdę bliskie, by ją osiągnąć, to ostatecznie musiało obejść się smakiem i pogodzić bolesną z porażką 13:16.

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu. Po więcej informacji na temat Americas Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Swole Patrol żegna się z amerykańskim Minorem, Não Tem Como gra dalej

Dla Swole Patrol marzenia o awansie na FACEIT Major London 2018 już się skończyły. W swoim drugim sobotnim meczu amerykańska formacja musiała uznać wy...

>