STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Drugi dzień amerykańskiego Minora, dziś poznamy kolejną dwójkę półfinalistów

Wczoraj awans do fazy pucharowej amerykańskiego Minora zapewniły sobie NRG Esports oraz eUnited, dziś natomiast do wyżej wymienionych dołączą kolejne dwie ekipy. Startują bowiem zmagania w grupie B, w której znalazło się miejsce dla trzech drużyn ze Stanów Zjednoczonych oraz jednej z Brazylii. Tym południowoamerykańskim kopciuszkiem jest FURIA eSports, która już jakiś czas temu zdominowała […]

Wczoraj awans do fazy pucharowej amerykańskiego Minora zapewniły sobie NRG Esports oraz eUnited, dziś natomiast do wyżej wymienionych dołączą kolejne dwie ekipy. Startują bowiem zmagania w grupie B, w której znalazło się miejsce dla trzech drużyn ze Stanów Zjednoczonych oraz jednej z Brazylii.

Tym południowoamerykańskim kopciuszkiem jest FURIA eSports, która już jakiś czas temu zdominowała swoją lokalną scenę. Guilherme „spacca” Spacca wraz z kolegami regularnie triumfują na najważniejszych brazylijskich imprezach, a niedawno byli także blisko awansu na finały ESL Pro League. Teraz przed Latynosami okazja na postawienie kolejnego kroku na drodze do esportowego rozwoju, ale łatwo nie będzie – wszak pierwszym rywalem FURII będzie compLexity Gaming, czyli jeden z faworytów całego Minora. Zespół ten jeszcze pod koniec kwietnia wzmocnili niechciani w OpTic Gaming Peter „stanislaw” Jarguz oraz Shahzeeb „ShahZaM” Khan, którzy mają pomóc coL w powrocie na Majora po ponad czterech latach przerwy.

Nieoczekiwanie spore szanse na końcowy sukces ma także Rogue. Formacja ta jeszcze do niedawna była wyśmiewana z uwagi m.in. na brak stabilizacji składu i rozczarowujące wyniki, ale od kilku tygodni idzie jej zdecydowanie lepiej. Efektem tego było m.in. dotarcie do wielkiego finałuDreamHack Open Austin 2018. Naprzeciwko drużyny Spencera „Hiko” Martina stanie natomiast Team Dignitas, który po niedawnym blamażu w ESL Pro League przeprowadził prawdziwą rewolucję kadrową. Dość powiedzieć, że w ekipie ostało się już tylko dwóch graczy, którzy w styczniu mogli świętować zwycięstwo w ESEA Mountain Dew League.

Niedzielny harmonogram prezentuje się następująco:

8 lipca
13:00 compLexity Gaming vs FURIA eSports BO1
14:15 Rogue vs Team Dignitas BO1
15:30 mecz wygranych grupy B BO1
16:45 mecz przegranych grupy B BO3
20:00 decydujący mecz grupy B BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu. Po więcej informacji na temat Americas Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Adive wygrywa pierwsze kwalifikacje do ESL Mistrzostw Polski w LoL-a

W pierwszym z sześciu turniejów kwalifikacyjnych do 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends najlepsi okazali się gracze Adive. Nie jest t...