STS
fot. Heroic

AcilioN na stałe w Heroic, RUBINO odchodzi

Dziś otrzymaliśmy potwierdzenie tego, na co zanosiło się już od jakiegoś czasu – Ruben „RUBINO” Villarroel opuszcza Heroic. Norweg był od dłuższego czasu niedysponowany z powodu przedłużających się problemów ze zdrowiem, dlatego też ostatnimi czasy jego miejsce zajmował Asger „AcilioN” Larsen. Teraz Duńczyk będzie już pełnoprawnym członkiem drużyny.

RUBINO trafił do Heroic na początku lutego po nieudanej przygodzie z Teamem Dignitas. Wraz z 24-latkiem ekipa wystąpiła m.in. na StarLadder i-League StarSeries Season 4 oraz Intel Extreme Masters Katowice 2018, a także dotarła do wielkiego finału Copenhagen Games 2018. Jednakże w maju Villarroel musiał zrezygnować z gry z powodu infekcji oka, która wyeliminowała go na ponad miesiąc. Potem zdołał on co prawda powrócić na czas CS:GO Asia Championships 2018, ale po powrocie z Azji choroba znowu dała o sobie znać.

Jestem oczywiście smutny, bo odchodzę, a to wszystko ostatecznie nie zadziałało tak, jak powinno, ale mimo to na temat Heroic mogę mówić tylko same dobre rzeczy – przyznał RUBINO w oświadczeniu. – Praca w tak profesjonalnym otoczeniu z grupą dobrych ludzi i świetnych graczy była dla mnie zaszczytem. Mamy za sobą kilka niezłych występów, mimo że zespół musiał zmagać się z pewnymi zmianami, i cieszę się, że mogłem uczestniczyć w rozwoju tego wszystkiego. Teraz muszę zwracać szczególną uwagę na stan mojego oka, ale jestem pewny, już niedługo powrócę. Natomiast chłopakom z Heroic, Kasperowi i całej organizacji życzę wszystkiego dobrego – dodał.

Przez kilka tygodni miejsce 24-latka zajmował Jørgen „cromen” Robertsen, niemniej później stał się on niedostępny, gdyż skorzystał z oferty FaZe Clanu. Dlatego też pod koniec czerwca postawiono na AcilioNa, który pozostawał bez pracy. Duński IGL miał za sobą występy m.in. w SK Gaming oraz The Imperial i pomógł zespołowi awansować na DreamHack Masters Stockholm 2018. W tej sytuacji postanowiono więc mu zaufać i na stałe powierzyć rolę piątego gracza.

W tej sytuacji skład Heroic prezentuje się następująco:

  • Andreas „MODDII” Fridh
  • Nikolaj „niko” Kristensen
  • Patrick „es3tag” Hansen
  • Adam „friberg” Friberg
  • Asger „AcilioN” Larsen
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

HellRaisers w półfinale Minora CIS

HellRaisers to pierwszy zespół, który może być pewny gry w półfinale CIS Minor Championship London 2018. Faworyci zawodów z drobnymi problemami pokona...