fot. DreamHack/Adela Sznajder

compLexity wygrywa amerykańskiego Minora!

Niespodzianka na zakończenie amerykańskiego Minora. W wielkim finale zawodów compLexity Gaming niespodziewanie pokonało faworyzowane Rogue i, co więcej, do wywalczenia korzystnego rezultatu potrzebowało zaledwie dwóch map.

Rogue 0 : 2 compLexity Gaming

(Americas Minor – wielki finał)
3 2 Mirage 13 16
1 3
14 4 Dust2 11 16
10 5
 Inferno 

Już pierwsze minuty na Mirage’u musiały być ogromnym szokiem dla większości kibiców przekonanych, że to Rogue będzie mogło koniec końców świętować zwycięstwo. Otóż compLexity nic sobie z tych przewidywań społeczności nie zrobiło i z ogromnym impetem raz po raz nacierała na bronione przez rywali bombsite’y. Co więcej, tylko dwa takie ataki nie przyniosły ostatecznie rezultatu, dzięki czemu Peter „stanislaw” Jarguz i spółka przed przerwą prowadzili aż 13:2! Zresztą, już kilka minut później było po wszystkim, bo coL z łatwością dopełniło formalności i ustaliło wynik meczu na miażdżące 16:3.

Szansą dla Rogue miał być Dust2, ale i tam podopieczni Matthew „mCe’a” Elmore’a bardzo długo nie potrafili wskoczyć na właściwe tory. A compLexity? Wręcz przeciwnie – ekipa ta ponownie dała pokaz świetnej gry po stronie atakującej i pierwszą połowę kończyła z aż siedmiopunktową przewagą! Tym razem jednak faworyci nie pozwolili sobie na kolejny blamaż i w drugiej odsłonie pojedynku wreszcie się przebudzili. Rozpoczęła się rozpaczliwa walka o comeback, która prawie znalazła swój finał. Spencer „Hiko” Martin wraz z kolegami byli już o krok od doprowadzenia do dogrywki, ale w decydującym momencie zawiedli, przez co musieli pogodzić się z bolesną porażką w stosunku 14:16.

Końcowa klasyfikacja Americas Minor Championship London 2018 prezentuje się następująco:

1. compLexity Gaming 30 000 $
2. Rogue 15 000 $
3. eUnited 5 000 $
4. NRG Esports
5-6. Team Dignitas, Não Tem Como
7-8. FURIA eSports, Swole Patrol
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

compLexity powraca na Majora po ponad czterech latach!

Ponad cztery lata minęły od momentu, gdy compLexity Gaming po raz ostatni wystąpiło na Majorze. Już we wrześniu ten licznik się jednak wyzeruje, bowie...

>