W 2015 roku turecki klub Beşiktaş J.K. postanowił podążyć za popularnym wówczas trendem i założył własną esportową sekcję, a ta z czasem rozrosła się o dywizje dedykowane League of Legends oraz FIFIE. Możliwe jednak, że na tym nie koniec, bowiem, jeśli wierzyć plotkom, włodarze ze stolicy Turcji mieli skierować teraz swoje zainteresowanie w stronę żeńskiego Counter-Strike'a.

Jak twierdzi zatrudniony na co dzień w Space Soldiers Ali "antoniNartaud" Selçuk, już niedługo w szeregi Beşiktaşu wstąpić ma kobiecy skład znany dotychczas jako RES Gaming. Mowa tutaj o najbardziej utytułowanym zespole na scenie, który regularnie zdobywa najważniejsze trofea. Niemniej ostatnio tych sukcesów było jakby mniej, więc nic dziwnego, że RES mogłoby być skłonne zakończyć rozpoczętą zaledwie pół roku temu współpracę.

Największymi gwiazdami zespołu są bez wątpienia Julia "juliano" Kiran, Zainab "zAAz" Turkie oraz Ksenia "vilga" Kluenkova. To właśnie dwie Szwedki i Rosjanka stanowiły trzon ekipy, która trzykrotnie mogła świętować mistrzostwo Intel Challenge Katowice. Zawodniczki praktycznie od zawsze miały jednak problem ze znalezieniem organizacji na dłuższy czas i przez ostatnie kilka lat wielokrotnie zmieniały już przynależność klubową. Możliwe, że już niedługo dokonają tego po raz kolejny.

Jeśli powyższe plotki się potwierdzą, skład Beşiktaş Esports będzie prezentować się następująco:

  • Julia „juliano” Kiran
  • Ksenia „vilga” Kluenkova
  • Zainab „zAAz” Turkie
  • Petra "Petra" Stoker
  • Anastasia "kr4sylya" Khlobystina