Beşiktaş J.K. to kolejny klub sportowy, który rozszerza swoje wpływy w świecie esportu. Tureccy działacze podążyli jednak drogą, która jak dotychczas w sporcie tradycyjnym nie jest zbyt popularna, i dziś oficjalnie otworzyli dywizję Counter-Strike: Global Offensive.

Od teraz barwy stołecznej drużyny reprezentować będzie żeński skład zatrudniony dotychczas przez RES Gaming. Ekipa złożona m.in. z dwóch Szwedek to najbardziej utytułowany zespół w historii kobiecego CS:GO – na swoim koncie ma m.in. trzy triumfy podczas Intel Challenge Katowice. Ostatnimi czasy jednak zawodniczki nie prezentowały się już tak dobrze i w tym roku nie zdołały sięgnąć po żadne znaczące trofeum.

Formacji we znaki dawały się także zmiany kadrowe – jeszcze w kwietniu swoją posadę straciła Anna "Ant1ka" Ananikova, zaś trzy miesiące później jej los podzieliła Christine "potter" Chi. W miejsce tej pierwszej zaangażowano powracającą po blisko półrocznej przerwie Petrę "Petrę" Stoker, zaś drugi fotel pozostał jak dotychczas nieobsadzony. Kandydatką do jego zajęcia jest testowana ostatnio Anastasia „kr4sylya” Khlobystina, która wystąpi wraz z drużyną podczas startującego jutro GIRLGAMER Esports Festival 2018.

Nowy skład Beşiktaş Esports będzie prezentować się następująco:

  • Julia „juliano” Kiran
  • Ksenia „vilga” Kluenkova
  • Zainab „zAAz” Turkie
  • Petra „Petra” Stoker
  • Anastasia „kr4sylya” Khlobystina – testy