fot. FACEIT

NiP pokonuje Red Reserve po raz drugi, GeT_RiGhT i spółka nadal z szansami na Majora

Faza grupowa Europe Minor Championship London 2018 dobiegła końca. Jako ostatnie awans do fazy play-off zapewniło sobie Ninjas in Pyjamas, które w decydującym piątkowym meczu 2:0 pokonało rodaków z Red Reserve. Tym samym to właśnie legendarna formacja zajęła w swojej grupie drugie miejsce i nadal może realnie myśleć o występie na FACEIT Major London 2018.

Ninjas in Pyjamas 2 : 0 Red Reserve

(Europe Minor – decydujący mecz grupy B)
16 10 Mirage 5 14
6 9
16 8 Train 7 12
8 5
 Overpass 

Mecz rozpoczął się lepiej dla NiP-u, bo ten miał co prawda problemy z utrzymaniem swoich bombsite’ów, ale za dobrze szło mu ich odbijanie. I to na tyle dobrze, że podopieczni Faruka „pita” Pity prowadzili już nawet 7:2. Niczego nie zmienił nawet fakt, że jeszcze pod koniec pierwszej połowy Red Reserve podjęło próbę delikatnego zmniejszenia swojej straty – tuż przed przerwą obie ekipy nadal dzieliło pięć oczek. Po zmianie stron Ninjas in Pyjamas siłą rozpędu wpisało na swoje konto kolejne cztery punkty, ale potem nieoczekiwanie ustąpiło miejsca rywalom. A ci skrzętnie z tego skorzystali i dzięki dwóm udanym seriom prawie doprowadzili do remisu. Dogrywka była wtedy bardzo realną opcją, ale w ostatniej chwili Christopher „GeT_RiGhT” Alesund i spółka zdołali jeszcze zebrać się w sobie i rzutem na taśmę wygrać 16:14.

Kilkanaście minut później oba zespoły przeniosły się na Trainia, a ten początkowo także przebiegał pod dyktando bardziej utytułowanej ze szwedzkich drużyn. Ta ponownie zyskała sporą przewagę, tym razem w stosunku 8:2, ale nie była w stanie jej utrzymać. Po okresie gorszej gry Red Reserve zwarło bowiem swoje szyki obronne i zdobyło pięć punktów z rzędu, zbliżając się tym samym do przeciwnika na odległość już tylko jednego oczka. Formacja Hampusa „hampusa” Posera ewidentnie chciała jeszcze powalczyć o trzecią mapę, ale po przejściu do ataku utraciła większość swoich atutów i poza momentem, w którym zgarnęła trzy kolejne rundy, nie pokazała nic szczególnego. NiP zaś spokojnie parł przed siebie i wreszcie dopiął swego triumfując koniec końców 16:12.

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu lub też na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat Europe Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Loord: Chcieliśmy mocno, może zbyt mocno

Jak już wiemy, Team Kinguin nie sprostał ogromnym oczekiwaniom kibiców i z europejskim Minorem pożegnał się już po jednym dniu. Polska formacja nie by...