STS
Zikz Stixxay
fot. Riot Games

Zikz i CLG na rozstaju dróg. Zach Goldman tymczasowym głównym trenerem

Tony „Zikz” Gray nie jest już głównym szkoleniowcem Counter Logic Gaming. Po blisko trzech latach spędzonych na funkcji pierwszego szkoleniowca oraz łącznie ponad czterech latach w CLG organizacja poinformowała o końcu współpracy z Amerykaninem. Miejsce Zikza na stanowisku trenera zajmie jego dotychczasowy asystent, Zachary Goldman. Goldman ma pełnić tę funkcję przynajmniej do końca fazy zasadniczej.

Zikz dołączył do CLG w 2014 roku jako analityk zespołu. W maju następnego roku został mianowany trenerem strategicznym formacji, a niespełna pół roku później awansował na stanowisko głównego trenera. Funkcję tę pełnił nieprzerwanie aż do wczoraj.

O ile zmiana trenera, który pracował na swoim stanowisku wiele lat może być zaskakująca, to patrząc na sytuację w tabeli trudno się dziwić włodarzom CLG, że poszukują jakichś zmian. Potwierdzają to słowa, które możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu:

To była jedna z najtrudniejszych decyzji, jaką musieliśmy podjąć w historii CLG, lecz koniec końców nasze rezultaty nie spełniały wymogów organizacji. (…) Chcemy podziękować Tony’emu za jego niestrudzony wysiłek i poświęcenie oraz życzymy mu wszystkiego najlepszego.

Na chwilę obecną dwukrotny triumfator amerykańskich rozgrywek LoL-a zajmuje ostatnie miejsce ex aequo z Clutch Gaming oraz Golden Guardians. Różnica między najsłabszymi ekipami z czołowej szóstki nie jest na szczęście CLG wielka, lecz do końca fazy zasadniczej wiosennej rundy pozostały już tylko dwa tygodnie i teraz każde zwycięstwo jest na wagę złota.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

OGA Counter PIT: AGO Esports vs Sharks Esports – statystyki graczy

Grzegorz "SZPERO" Dziamałek debiut w barwach AGO Esports ma już za sobą. Polska formacja wsparta przez byłego gracza Teamu Kinguin kompletnie rozgromi...