STS
fot. Riot Games

Wielki hit w EU LCS. Misfits kontra G2 w pojedynku wieczoru

Letni split EU LCS wkroczył w decydującą fazę. Zespołom pozostały trzy mecze do końca etapu zasadniczego, a sytuacja w tabeli jest niezwykle wyrównana. W walce o czołową trójkę pozostało bowiem aż pięć zespołów i każdy z nich w jakimś stopniu udowodnił, że zasługuje na miejsce dające przewagę w play-offach. Na pierwszy ogień dzisiejszego dnia pójdzie […]

Letni split EU LCS wkroczył w decydującą fazę. Zespołom pozostały trzy mecze do końca etapu zasadniczego, a sytuacja w tabeli jest niezwykle wyrównana. W walce o czołową trójkę pozostało bowiem aż pięć zespołów i każdy z nich w jakimś stopniu udowodnił, że zasługuje na miejsce dające przewagę w play-offach.

Na pierwszy ogień dzisiejszego dnia pójdzie Team Vitality oraz H2K. Oczywistym faworytem starcia jest ekipa Mateusza „Kikisa” Szkudlarka. Mimo powrotu do H2K Marcina „Selfiego” Wolskiego, zespół ten dalej jest zdecydowanie najsłabszą ekipą letniego splitu i każdy inny wynik niż zdecydowane zwycięstwo Vitality będzie ogromnym zaskoczeniem.

W drugim meczu czeka nas starcie Unicorns of Love oraz ROCCAT. Ekipa Martina „HeaQ’a” Kordmaa wciąż ma teoretyczne szanse na awans do fazy play-off. To właśnie ROCCAT jest faworytem w tym starciu, jednak wiemy, że UoL jest zawsze groźnym zespołem, który zdołał popsuć już plany wielu lepszym formacjom.

Zaraz po godzinie dziewiętnastej na scenę wyjdą zawodnicy FC Schalke 04 oraz Giants Gaming. Ekipa Oskara „Vandera” Bogdana musi zwyciężyć jeżeli chce dalej liczyć się w walce o czołową trójkę. Po ostatnich występach ekipy Polaka powinniśmy być spokojni o wynik tego meczu, pod warunkiem jednak, że Schalke nie zlekceważy swojego przeciwnika.

Wszystkie poprzednie spotkania będą jednak tylko wstępem do najciekawszego meczu tygodnia. Być może także będzie to najważniejszy mecz całego letniego splitu. Naprzeciw siebie staną Misfits Gaming oraz G2 Esports. Obie formacje prezentują najwyższy europejski poziom i będą walczyć o zwycięstwo w EU LCS. Czy ekipa Marcina „Jankosa” Jankowskiego udowodni swoją dominację na europejskim podwórku? A może to Chres „Sencux” Laursen i jego koledzy umocnią się na prowadzeniu i zrobią krok w kierunku wygrania fazy zasadniczej rozgrywek? Odpowiedź już po godzinie 20:00.

Gdy uda nam się ochłonąć po emocjach związanych z poprzednim meczem do walki staną Fnatic oraz Splyce. Oczywistym faworytem w tym starciu jest drużyna Martina „Rekklesa” Laursena, który w tym tygodniu wrócił do pierwszego składu. Jego ekipa także walczy o zwycięstwo w EU LCS, a wobec pojedynku G2 oraz Misfits może zostać nawet samodzielnym liderem. Może, ponieważ Splyce ma nóż na gardle. Czując na swoich plecach oddech Teamu ROCCAT ekipa Andrei „Odoamne” Pascu wie że porażka prawdopodobnie będzie kosztowała ją brakiem awansu do fazy play-off.

Oto pełny terminarz dzisiejszych meczów EU LCS:

Sobota, 11 sierpnia
17:00 Team Vitality vs H2k-Gaming Bo1
18:00 Unicorns of Love vs ROCCAT Bo1
19:00 FC Schalke 04 vs Giants Gaming Bo1
20:00 G2 Esports vs Misfits Gaming Bo1
21:00 Fnatic vs Splyce Bo1

Wszystkie mecze EU LCS 2018 Summer Split będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem w ESL.TV Polska. Rozgrywki możecie śledzić w naszej relacji.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Toronto także dołączy do Overwatch League?

Od startu drugiego sezonu Overwatch League dzieli nas jeszcze kilka miesięcy, ale już teraz wiemy, że do rozgrywek dołączą reprezentanci Atlanty i Gua...