fot. Maciej Kołek/x-kom team

Szybkie zwycięstwo Izako Boars. Polacy meldują się w finale kwalifikacji do MSI MGA

W półfinale europejskich kwalifikacji do MSI Masters Gaming Arena 2018 los skojarzył dwie polskie formacje – Atlantic.gg oraz Izako Boars. W biało-czerwonej rywalizacji nie zawiódł faworyt. Drużyna Piotra „Izaka” Skowyrskiego bez większego trudu pokonała mniej doświadczonego rywala i do awansu na turniej główny brakuje jej już tylko jednej wygranej.

Atlantic.gg 0 : 2 Izako Boars

(el. MSI MGA 2018 – półfinał)
4 3 Mirage 12 16
1 4
3 3 Dust2 12 16
0 4
 Cache 

Spotkanie zdecydowanie lepiej zainaugurowało Izako Boars. Dziki od pierwszych minut potyczki objęły władanie na serwerze, wysforowując się na kilkupunktowe prowadzenie. Występujący w roli rezerwowego Piotr „morelz” Taterka i jego koledzy sukcesywnie powiększali zaliczkę z początku rywalizacji. Tym samym po pierwszej połowie Atlantic musiało zadowolić się zdobyciem zaledwie trzech punktów. Po zmianie stron pistoletówka padła łupem ekipy Konrada „Fenona” Srębacza, jednak już w następnej rundzie skutecznie odpowiedziało IB. Liderzy spotkania znaleźli się więc o krok od wygrania mapy, czego dokonali chwilę później, kończąc pierwszą odsłonę rywalizacji wynikiem 16:4.

Krótka przerwa korzystniej wpłynęła na zawodników Atlantic, którzy okazali się lepsi w rundzie pistoletowej. Po chwilowej dekoncentracji sprawy w swoje ręce ponownie wzięli rywale. Wygranie sześciu kolejnych rund zaprocentowało wyrobieniem sporej przewagi już we wczesnej fazie walki na drugiej mapie. Dalej rywalizacja przebiegała według podobnego scenariusza co na Mirage’u. Dziki przed zmianą stron znów miały 12 oczek i przypieczętowanie triumfu wydawało się formalnością. Kropkę nad „i” udało im się postawić już w 19. rundzie, dzięki bezbłędnej grze w drugiej połowie. Tym razem na tablicy ujrzeliśmy wynik 16:3.

Graczy Izako Boars zobaczymy w akcji jeszcze dziś. Polacy zagrają w meczu finałowym ze zwycięzcą pary Movistar Riders – figthclub. Stawką spotkania będzie udział w turnieju MSI Masters Gaming Arena 2018, który odbędzie się pod koniec września w Nowym Jorku. Pula nagród wyniesie 60 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trzy polskie duety w piątym tygodniu Summer Skirmish

Kilkanaście godzin temu zakończyły się północnoamerykańskie zmagania w piątym tygodniu Summer Skirmish 2018, a teraz czas wyłonić zwycięzcę w Europie....