STS
Lunatic
fot. ESL

Rusza 17. sezon ESL Mistrzostw Polski w CS:GO! Na początek PACT podejmie Izako Boars

Trwająca trzy miesiące przerwa dobiegła wreszcie końca. ESL Mistrzostwa Polski w CS:GO powracają do nas wraz z 17. sezonem zmagań. Do gry ponownie wejdą najlepsze formacje z całego kraju, wśród których zobaczymy m.in. obrońców mistrzowskiego tytułu z AGO Esports. Kolejny sezon zmagań zainaugurują jednak reprezentanci PACT oraz Izako Boars. Dla Kacpra „darko” Ściery i reszty […]

Trwająca trzy miesiące przerwa dobiegła wreszcie końca. ESL Mistrzostwa Polski w CS:GO powracają do nas wraz z 17. sezonem zmagań. Do gry ponownie wejdą najlepsze formacje z całego kraju, wśród których zobaczymy m.in. obrońców mistrzowskiego tytułu z AGO Esports.

Kolejny sezon zmagań zainaugurują jednak reprezentanci PACT oraz Izako Boars. Dla Kacpra „darko” Ściery i reszty ta edycja ESL MP ma szczególne znaczenie – wszak w sezonie 16. udało im się stanąć na najniższym stopniu podium i teraz wypadałoby co najmniej powtórzyć ten rezultat, gdyż każdy inny wynik będzie dla piątki, która dopiero co przedłużyła kontrakty ze swoją organizacją, sporym rozczarowaniem. Z kolei Dziki Izaka powracają do rozgrywek po niemal rocznej przerwie, w trakcie której skład przeszedł gruntowną przebudowę. Dość powiedzieć, że poprzedni start IB w sygnowanych przez ESL Mistrzostwach Polski pamięta tylko jeden obecny członek zespołu, Mateusz „matty” Kołodziejczyk.

Od godziny 21:00 do gry wejdą natomiast wicemistrzowie poprzedniej edycji, czyli Team Kinguin. Wiktor „TaZ” Wojtas i spółka niedawno musieli zmierzyć się ze sporym zawodem, jakim był kompletnie nieudany występ na europejskim Minorze, ale mało prawdopodobne, by tamta wpadka miała jakikolwiek wpływ na postawę drużyny na rodzimym podwórku. Ekipa prowadzona przez Mariusza „Loorda” Cybulskiego to zarówno na papierze, jak i w rzeczywistości jedna z najmocniejszych formacji w całej stawce i ze sporą dozą pewności możemy przyjąć, że ponownie powalczy o tytuł. Z kolei Onca Gaming na ten moment wydaje się być tylko chłopcem do bicia, który weźmie udział w ESL MP tylko po to, by zebrać cenne doświadczenie. Ale kto wie, może byli zawodnicy ALSEN-Teamu zdołają nas zaskoczyć.

Niedzielny harmonogram prezentuje się następująco:

12 sierpnia
19:00 PACT vs Izako Boars BO1
20:00 Izako Boars vs PACT BO1
21:00 Team Kinguin vs Onca Gaming BO1
22:00 Onca Gaming vs Team Kinguin BO1

Wszystkie powyższe mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska i na SPORT.TVP.PL. Po więcej informacji na temat 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w CS:GO zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Fnatic Dylan Falco, Broxah

Fnatic samodzielnym liderem tabeli po ósmym tygodniu EU LCS

Wczoraj zakończył się ósmy tydzień EU LCS. Większość faworytów wygrała swoje spotkania, co sprawiło, że na szczycie tabeli pozostała tylko jedna ekipa...