Pozostała już tylko jedna szansa, by awansować na zbliżające się wielkimi krokami Games Clash Masters 2018. Dziś startują czwarte i jednocześnie ostatnie zamknięte eliminacje, w których udział wezmą m.in. trzy formacje, które we wcześniejszych turniejach kwalifikacyjnych kończyły zmagania na drugich lokatach.

Dlatego też do gry ponownie wejdą PACT, x-kom team i Izako Boars, które w ostatnich miesiącach musiały uznawać wyższość odpowiednio AGO Esports, Teamu Kinguin oraz Sprout Esports. Nowością w stawce jest natomiast PRIDE Academy, które udział w eliminacjach zapewniło sobie na drodze otwartych kwalifikacji. Co ciekawe, ekipa, która jeszcze do niedawna grała jako Rogal DHL, w decydującym meczu niespodziewanie pokonała 2:1 faworyzowanych Finów z SuperJymy.

Mimo takiego sukcesu akademia PRIDE będzie mieć teoretycznie najmniejsze szanse na końcowy sukces. Trudno natomiast rozstrzygnąć komu z pozostałych uczestników można przypiąć łatkę faworyta, bo każda z drużyn ma po swojej stronie pewnie atuty. Na ten przykład PACT to trzecia drużyna poprzedniego sezonu ESL Mistrzostw Polski i uczestnik ESEA Mountain Dew League, który jednak całkiem niedawno podzielił się z Izako Boars punktami przy okazji bieżącej edycji ESL MP. Nie można również zapominać o x-komie, który mimo wahań formy ma po swojej stronie pewne atuty.

Harmonogram kwalifikacji prezentuje się następująco:

24 sierpnia
16:00 x-kom team vs PRIDE Academy BO2
18:30 Izako Boars vs PRIDE Academy BO2
21:00 PACT vs Izako Boars BO2
25 sierpnia
12:00 PRIDE Academy vs PACT BO2
14:30 x-kom team vs PACT BO2
17:00 x-kom team vs Izako Boars BO2

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Ostatecznie zwycięzca eliminacji wygra 5,5 tysiąca złotych, a także zapewni sobie awans na finały Games Clash Masters 2018, które odbędą się 28-30 września w Gdyni.