STS

Wyjściowa jedenastka – odliczamy dni do FACEIT Major London

Po upływie kolejnej doby jesteśmy już, co dość oczywiste, o jeden dzień bliżej startu FACEIT Major London 2018. Nasz licznik także zmniejszył swoją wartość o jedno oczko. W związku z tym weźmiemy dziś pod lupę liczbę 11, bo właśnie ona określa liczbę pozostałych do rozpoczęcia imprezy dni. Jak myślicie, jakie fakty można przypisać dwóm jedynkom […]

Po upływie kolejnej doby jesteśmy już, co dość oczywiste, o jeden dzień bliżej startu FACEIT Major London 2018. Nasz licznik także zmniejszył swoją wartość o jedno oczko. W związku z tym weźmiemy dziś pod lupę liczbę 11, bo właśnie ona określa liczbę pozostałych do rozpoczęcia imprezy dni. Jak myślicie, jakie fakty można przypisać dwóm jedynkom postawionym obok siebie?

Skojarzeń z 11 może być sporo. Dla matematyków to po prostu liczba pierwsza, chemicy kojarzą ją z liczba atomowa sodu. Kibicom futbolu od razu przychodzi na myśl rzut karny, który wykonuje się, hm… z 11 metrów. Na boisku biega także przecież po 11 piłkarzy w każdej drużynie. Niestety, 11 ma też swoją czarną stronę. Powszechnie uważa się ją za symbol nadmiaru i przesady, a nawet nieporządku i grzechu. Urodzeni 11. dnia miesiąca – miejcie się na baczności, bo Wasza przyszłość może nie być taka kolorowa.

Liczba 11 ma szczególne znaczenie dla polskiego Counter-Strike’a. Trzeba bowiem zauważyć, że Major, który odbył się w lipcu 2017 roku w Krakowie był 11. w historii. Sam turniej przyniósł polskim kibicom sporo radości, głównie za sprawą korzystnego występu Virtus.pro. Biało-czerwoni dotarli wtedy do półfinału, a wśród fanów dało się znów wyczuć odradzającą się wiarę w nasz rodzimy zespół. Początek zawodów był dla VP piorunujący, jednak sytuację delikatnie skomplikowała porażka… do 11 z późniejszym triumfatorem całego Majora – Gambit. Także zaledwie 11 rund zdobytych na drugiej mapie półfinałowego starcia z Immortals definitywnie przekreśliło szansę Virtusów na zagranie w wielkim finale. Liczba 11 była z kolei szczęśliwa dla wspomnianych zwycięzców zmagań w Krakowie. Właśnie tylu map zespół reprezentujący region CIS potrzebował, aby z Polski wrócić z pucharem i solidnym zastrzykiem gotówki.

Chyba nie obrazicie się, jeśli na koniec znów nawiążę do Virtus.pro, które po raz kolejny pisze historię związaną z 11. Właśnie tyle razy zespół z Europy brał udział w Majorach i co więcej, na ten moment żadna inna drużyna nie ma na koncie dokładnie 11 występów. Fenomen jak się patrzy.


FACEIT Major London 2018 rozegrany zostanie między 5 a 23 września – w imprezie udział wezmą 24 drużyny, które powalczą o łączną pulę nagród w wysokości miliona dolarów. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

 

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
rallen

ZOTAC Cup: Team Kinguin vs Ghost Gaming – statystyki graczy

Team Kinguin już teraz ma zagwarantowane miejsce w czołowej dwójce ZOTAC Cup Masters 2018. Polska formacja w pierwszym sobotnim półfinale okazała się...