Kibice Counter-Strike'a nie mogą narzekać na nudę w ten weekend. Dzisiejszego wieczoru poza Majorem w Londynie oraz DreamHackiem w Montrealu, na placu boju pojawią się także ekipy rywalizujące w lanowym turnieju Cross Border Esports 2018 w Sønderborg. Wśród nich rodzima piątka – PACT.

PACT vs HYDR
20:00 (BO1)

Przewidywany skład

Przewidywany skład

Dawid "lunAtic" Cieślak Fredrik "Medi" Lykke
Kacper "darko" Ściera Christian "Loh" Lohman
Michał "MOLSI" Łącki Christian "Snus4rn" Petersen
Arek "Vegi" Nawojski Tobias "NolderN" Kühn
Tomasz "ToM223" Richter Magnus "Toft" Toft

Polski skład wylądował w grupie G, a pierwszym rywalem na drodze do fazy play-off będzie duńskie HYDR. Skandynawowie to dopiero 157. drużyna rankingu HLTV ze średnią wieku nieco ponad 19 lat. Polaków w swoim pierwszym lanowym meczu w nowych barwach wspierać będzie Tomasz „ToM223” Richter, który zaledwie kilka dni temu zastąpił Konrada „koyota” Hadałę w szeregach PACT. Zespół znad Wisły prezentuje w ostatnich tygodniach równą i wysoką formę, czego dowodem jest pozycja wicelidera w ESL Mistrzostwach Polski. Trochę gorzej wygląda gra Kacpra „darko” Ściery i kompanów na arenie międzynarodowej, gdzie od pewnego czasu nie mogą wskoczyć na europejski poziom. Zwycięzca tej konfrontacji zmierzy się z wygranym drugiego spotkania w zbiorze G, w którym powalczą Tricked oraz NOPROB.

Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi KXN Studio na swoim kanale. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 20:00. Zwycięzca całej imprezy do domów wróci z zastrzykiem gotówki w wysokości około 9,35 tysięcy dolarów. Rozgrywki w Danii potrwają do 9 września.