Wraz z zakończeniem FACEIT Major London 2018 końca dobiegła również ponad czteroletnia przygoda Pawła "byaliego" Bielińskiego z Virtus.pro. Od momentu, gdy 24-latek ogłosił swoją decyzję, wszyscy zastanawiali się kto zostanie jego następcą w legendarnej formacji. Wygląda jednak na to, że odpowiedź znajdowała się znacznie bliżej niż można się było tego spodziewać.

Jak dowiedziała się nasza redakcja, nowym członkiem VP ma zostać Piotr "morelz" Taterka, który przez nieco ponad miesiąc wspierał drużynę jako zmiennik, zajmując miejsce sprzedanego do mousesports Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego. Wiele wskazuje, że teraz po krótkiej przerwie morelz powróci do składu, ale już jako jego stały członek. – Chłopaki zobaczyły, że jest we mnie potencjał, stąd zechcieli związać się ze mną dłuższym kontraktem. Możliwe np. że znowu będą potrzebować stand-ina i wtedy jako rezerwowy naturalnie pomogę chłopakom – przyznał 24-letni zawodnik kilka tygodni temu podczas rozmowy z naszym serwisem, gdy zanosiło się jeszcze, że pozostanie wśród Virtusów tylko jako rezerwowy.

Taterka to były zawodnik m.in. ALSEN-Teamu i ATB Gaming, największe sukcesy odnosił jednak pod banderą PRIDE i tomorrow.gg. Z tą pierwszą ekipą wystąpił pod koniec 2017 roku na europejskim Minorze, zaś z tomorrow w czerwcu sięgnął po triumf w 3. sezonie Polskiej Ligi Esportowej. Wraz z Virtus.pro wystąpił jak dotychczas na dwóch lanach – kompletnie nieudanym DreamHack Open Valencia 2018 oraz Intel Extreme Masters Shanghai 2018, gdzie on i jego koledzy dotarli do półfinału. Ponadto kilka dni temu zapewnił sobie wraz z VP utrzymanie w ESEA Mountain Dew League.

Jeśli powyższe plotki potwierdzą się, skład Virtus.pro będzie prezentować się następująco:

  • Filip „NEO” Kubski
  • Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski
  • Michał „MICHU” Müller
  • Michał „snatchie” Rudzki
  • Piotr "morelz" Taterka
  • Jakub „kuben” Gurczyński – trener